2013’teki en favori fotoğraflarınızı videoya çevirin | Statigram

2013’ün son günlerini yaşadığımız şu günlerde, tüm yılınızın Instagram’da nasıl geçtiğini biliyor musunuz? Statigram bu konuda size harika bir özet hazırlıyor. Instagram izleme servisi Statigram, 2013’te Instagram hesabınızda yayınladığınız en popüler 5 fotoğrafı kullanarak onları kısa bir videoya dönüştüren yeni servisini hizmete aldı. Bu servisle slayt haline getirilen fotoğraflar arası geçişlerde, sade ve basit şekilde fotoğrafların ne kadar beğeni aldığını gösteren popülerlik göstergeleri yer alıyor.

statigram-gorsel

Statigram ücretsiz bir uygulama. Uygulamadan yararlanabilmeniz ve video oluşturabilmeniz için Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan ve videonuzu oluşturma talebinizi ilettikten sonra dakikalar içinde videonuzu oluşturabildiğiniz gibi, uygulamanın çok popüler olması dolayısıyla videonuzun oluşturulması biraz zaman alabiliyor. Videonuz, diğer Instagram videolarında olduğu gibi telefonunuza kayıt da oluyor. Fakat eğer iPhone kullanıcısı iseniz ve e-postanıza gelen videoyu Gmail uygulaması üzerinden açıyorsanız bir problemle karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden telefonunuzda yüklü bulunan başka bir e-posta görüntüleme programını kullanırsanız, sorununuz hallolacaktır.

statigram-memostatigram

Statigram bu hizmetinden faydalanmanızı sağlarken yalnızca 5 fotoğraf kullanmanıza izin verir. Maalesef bunu azaltmanın ya da yükseltmenin bir yolu yok. Fakat eğer daha fazla Instagram fotoğrafından oluşturulan slaytlar oluşturmak istiyorsanız “Everlapse” uygulamasını denemek isteyebilirsiniz.

Statigram-foto

Şimdiye kadar hiç Statigram videosu görmediyseniz, bu program kullanılarak yapılan yaklaşık 38 bin adet video örneğini, Instagram üzerinden “#memostatigram” hashtag’ini kullanarak görüntüleyebilirsiniz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler