Adidas “Kişiselleştirilmiş Ürün” Anlayışını Instagrama Taşıyor

Kişilere kendini özel hissettiren “kişiselleştirilmiş ürün” anlayışı markaların pazarda kendilerini ayrıştırmaları için son zamanlarda sık tercih ettiği bir yöntem. Sadece kendisinde olacağını düşünme duygusu tüketiciye her zaman ilgi çekici gelmiştir. Birçok marka da kişiye özel ürün, ambalaj üretimleriyle müşterilerine kişisel bir deneyim sunuyor. Bir örnek verecek olursak Nike, Airmax modeli için müşterilere internet sitesi üzerinden kendi ayakkabılarını mevcut renk ve desenleri kombinleyerek yaratmaları seçeneği sunmuştu. Şimdiyse Adidas markası, bu kişiselleştirme kulvarını “sosyal medya” üzerinden farklılaştıran bir projeyle karşımızda.

adidas2

Adidas instagram hesabı üzerinden yeni projesi olan photo print uygulamasının 15 saniyelik tanıtımını yaptı. Yüksek çözünürlüklü fotoğraf baskısı sağlayacak uygulamasıyla marka kullanıcıları istedikleri instagram görüntüsünü Adidas’ın ZX Flux sneakers model ayakkabılarına bastırabilecekler. Marka bu uygulamayla seçilen herhangi bir görsel ya da çekilen bir fotoğrafla herkese instagram üzerinden kendi ayakkabı desenini yaratma fırsatı sunuyor.

Bu uygulamayla müşterilerine sınırsız model seçeneği sunan Adidas markası, kişiselleştirilmiş ürün kategorisini de instagramla başka bir platforma taşımış oluyor. Hayranlarının dört gözle beklediği, iOS ve Android platformlarından indirilebilecek olan mobil uygulamanın Ağustos ayında hazır olması planlanıyor.

adidas1 adidas3adidas4

 

 

 

 

 

 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler