Amasya Valiliği uyardı! Bizi takip edin

Sosyal ağlar hayatımıza gireli çok olsa da, henüz ülkemizdeki devlet kurumları tarafından keşfedilme geçmişi çok uzun değil. Twitter’ı yeni yeni kullanmaya başlayan Amasya Valiliği de biraz geç kalan kurumlardan olmasına rağmen yayınladığı resmi duyuruyla ismini duyurmayı başardı.

Amasya valiliği twitter account

Bir süredir sosyal medya çalışmaları yürüten kurum yeterli takipçi sayısına ulaşamayınca valilik çalışanlarına resmi bir yazı gönderdi. Valiliğin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan yazı şu şekilde:

“İçişleri Bakanlığı ve Valiliğimizin sosyal medyada yerini alarak çeşitli mesaj kanallarında yayına başladığını, İçişleri Bakanımız Muammer Güler, İçişleri Bakanlığı ve Amasya Valiliğimiz adı ile açılan hesaplar bildirilmişti.

Ancak bugüne kadar geçen sürede yeterli düzeyde takipçi olmadığı anlaşılmıştır. Kurumunuzca valiliğimiz Twitter ve Facebook hesaplarının takip edilmesi ve kurumumuz personeline duyurularak hesabı olan personellerin valiliğimiz hesaplarını takibinin sağlanması hususunda gereğinin yapılmasını rica ederim.”

Yayınladığı resmi yazıyla takipçi toplayan ilk valilik olan Amasya Valiliği sanırız bu konuda ülkemizde tek. Takipçi sayısı mı? Açıkçası henüz an itibari ile 698 takipçisi olan valiliğin ne kadar başarılı olacağını bekleyip göreceğiz.

amasya-resmi-belge-twitter-takip-edin

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler