Amazon ve Spotify Arasındaki Rekabet Artıyor

Amazon_Prime_Music_vs_Spotify

Amazon; Spotify, Apple Music ve üyelik sistemiyle çalışan müzik programlarına rakip olacak ve kendi hizmeti olan Prime Music’ten daha kapsamlı bir program geliştirme aşamasında.

apple_vs_spotify

 

The New York Post’ta yayınlanan rapora göre Amazon yöneticileri çoktan müzik sektöründeki telif hakkı alma ve Spotify gibi ayda 9,99 dolarlık bir fiyata sahip olması düşünülen uygulama konusunda çeşitli konuşmalar yapmaya başladı bile.

spotify-globe

Amazon’un Prime Music uygulaması, yıllık üyelik gerektiren talebe göre ve reklamsız 1 milyonun üstünde şarkının yer aldığı bir platform. Fakat bu özellikleriyle ne Spotify’ın ne de diğer ücretli müzik uygulamalarının yanına yaklaşamıyor. Amazon üyelerinin yeni çıkan ve sitede satılan albümleri dinlemek için farklı müzik platformları kullanmaları perakende devi firma için pek de iyi bir durum değil. Prime Music, ihtiyaç duyulanı almak için kullanılabilen bir müzik uygulaması olsa da Spotify için bir tehdit oluşturmuyor. Amazon, Prime’dan ayrı şekilde oluşturacağı servisiyle bu gidişatı değiştirmek istiyor.

amazon-prime-music

Raporda, Amazon’un planlarının henüz erken bir aşamada olduğu belirtiliyor. Dedikodulara göre Amazon, yeni müzik servisini Echo akıllı hoparlörler ile birlikte yapacak. Yani hoparlörü satın alan kullanıcılar, müzik hizmetine 3-4 dolarlık daha uygun bir fiyata sahip olacaklar. Bu planın hayata geçirilmesi aslında biraz da Amazon’un müzik sektörüyle yapacağı anlaşmalara bağlı…

spotify-story

Amazon müzik endüstrisinde ilerleyebilir ancak şirketin yeni müzik hizmetini başarıya ulaştırmak uğruna para kaybetmeye gönüllü olup olmadığını bilemeyiz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler