Apple Farklı Bir Kablosuz Şarj Özelliği Geliştiriyor

Bugün yayınlanan bir raporda yer alan bilgilere göre Apple, iPhone ve iPad kullanıcılarının şarj aletine, kablosuz şarj ünitelerine bağlı kalmadan yani bir anlamda aparatlara bağımlı olmadan cihazlarını şarj etmelerini sağlayacak yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bloomberg’de yer alan haberde, geliştirilmekte olan kablosuz şarj teknolojisinin henüz açıklanmayan uzak mesafeler içinde de çalışabileceği belirtildi.

apple-icon-apple

Bloomberg, bu son teknoloji şarj özelliğinin gelecek yıl piyasaya çıkacak olan Apple cihazlarla kullanılabileceğine dair beklenmedik bir iddiada da bulundu. Yani bu yeni özellik, Apple’ın belirlediği iPhone 7’nin çıkış tarihine yetiştirilecek.

Şu an telefonlarda kullanılan kablosuz şarj özelliği de direkt bağlantı gerektirmiyor ancak şarj sırasında telefonun ya şarj aparatı ya da güç üreten bir üniteyle temas etmesi gerekiyor. Eğer Apple gelecek cihazlarına daha önce kullanılmayan devrimsel bir şarj özelliği getirebilirse gittikçe kızışan rekabet ortamında rakiplerinin çok daha ötesine geçmeyi başarabilecek ve onları kolaylıkla geride bırakacak. Apple aynı zamanda müşterilerinin de hayatını kolaylaştıracak.

iphone-7-rumored-image

iPhone 7’deki kulaklık çıkışının kaldırılacağına dair dedikoduların ardından çıkan bu haber eminiz ki 7 serisine bir an önce kavuşmayı bekleyen Apple kullanıcılarını bir hayli heyecanlandıracaktır.

 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler