Bu platformda siz susuyorsunuz, ifadeler konuşuyor | Emoj.li

Emojiler sosyal medya iletişiminin vazgeçilmezleri. Birçoğumuz derdimizi, ruh halimize uygun ifadeleri kullanarak anlatıyoruz. Öyle ki yanında ifade olmadan atılmış mesajlardan farklı anlamlar çıkaracak kadar sorguladığımız zamanlar da oluyor. Yazıyla ifade edilenleri emojilerle desteklemek sosyal medya mesajlaşmalarında tüm kullanıcıların tercihi. Peki sizce sadece ifade kullanımı ne kadar sık tercih ediliyor? Çok olsa gerek ki bunun için oluşturulmış olan yeni bir sosyal ağ yolda: “Emoj.li“.emoj.li sosyal ağ

Matt Gray ve Tom Scott ikilisi tarafından oluşturulan Emoj.li’nin nasıl bir platform olacağını merak ediyorsanız sadece emojilerin olduğu bir ağ düşünmeniz yeterli. Burada anlatmak istediklerinize emojiler aracı oluyor. Basitlikten yana olan bu uygulama facebook ve twitter gibi ağların karmaşık olduğunu düşünen, spam ve hashtaglerden sıkılmış olan herkesi buraya davet ediyor. Siz de merak edip bu platformun bir kullanıcısı olmak istiyorsanız buradan emoji şeklindeki kullanıcı adınızı kimseye kaptırmadan rezerve ettirebilirsiniz.

Twitter sayfasından yapılan açıklamaya göre şimdiden 50.000 kullanıcı adı ayırtılmış olan uygulamanın Temmuz sonu ya da Ağustos başı gibi kullanıma açılması planlanıyor. İlk olarak iOS platformundan indirilebilinecek olan uygulamanın ilerleyen zamanlarda diğer platformlara da geleceği duyurular arasında. Çıkış noktasını emojilerin oluşturduğu bu uygulamanın amacını, hazırlanan kısa tanıtım videosundan izleyebilirsiniz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler