Bugün Twitter’a ne oldu?

Bu akşam Twitter’ın bir süre çalışmaması ile önce komplo teorilerine savrulduk, sonra boşluğa düştük ve hayatımızın anlamını sorguladık.  Kısa süre içinde anladık ki kesinti Twitter lobisinin değil bizzat Twitter’ın işiymiş.

Türkiye saati ile akşam 20.00 civarlarında Twitter’ın çalışmadığı haberleri yayıldı. Twitter servisindeki aksaklık ilk olarak kullanıcıların tuhaf güncelleme hareketleri rapor etmesi ile ortaya çıktı. Daha sonra Twitter’ın daha sonra mobil ve web kullanıcılarından art arda kesinti haberleri gelmeye başladı.

twitter 1

Tweetdeck’e başvuran kullanıcılar da sonuç alamadı.

tweetdeck

Kısa bir süre sonra Twitter’ın web sayfası bir hata mesajı yayınladı.

twitter maintanence

Twitter bu boyutta bir aksaklığı geçen sene Eylül ayında yaşamıştı. Twitter kullanıcıları Eylül ayında da bu gün olduğu gibi dünya genelinde aksaklıktan etkilenmişti.

Yaklaşık 40 dakika içinde Twitter servisi düzeldi.

Twitter önce Twitter Support hesabından durumla ilgili kısa bir açıklama yaptı. Açıklamada Twitter kullanıcılarının serviste bir aksaklık tecrübe edebileceği ancak bu aksaklığın giderildiği ifade edildi.

Twitter daha sonra yaptığı detaylı açıklamada aksaklığın planlanmış bir bakım sırasında beklenmedik sorunlar yaşanmasından ötürü gerçekleştiğini ve servisin Türkiye saati ile 20.00 itibariyle kesintiye uğradığını, ancak Twitter ekibinin sorunu tanımlar tanımlamaz müdahele ettiğini ve 20.47 itibariyle servisin çalışır duruma getirildiğini duyurdu.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler