Çevredenizde olan biteni Twitter söyleyecek

Hakkında ilk haberlerin Nisan ayında duyurulduğu ve testleri halen süren Twitter’ın yeni hizmeti ile yakınlarınızda atılan tweet’leri ekranınızda görebileceksiniz. The Wall Street Journal’ın haberine göre, bundan böyle bazı kullanıcılar Twitter ekranlarında yeni “Nearby” özelliği ile karşılaşacaklar.

twitter-nearby

Şimdiye dek Twitter, atılan tweet’lerdeki yer bildirimi bilgisini siz istemedikçe kapalı tutuyordu. Yani uygulamanın bu özelliği “default/varsayılan” olacak şekilde kapalı ayarlanmıştı. Fakat şirket 2014 yılı ile birlikte hizmete alacağı yeni birçok servisi ile bu hizmetini geliştirmek için de uzun mesailer harcıyor gibi görünüyor. Twitter’ın bu servisi ile yolda yürürken yakınlarınızda olan bitenleri, gerçekleşen ilginç olayları anında görüntüleyebiliyorsunuz. Basit bir örnekle açıklamak gerekirse bir caddeden geçerken civarda oturan birinin attığı “Beagle cinsi köpeğim kayboldu” tweet’ini görecek ve sonrasında belki köpeğin o sırada caddede olduğunu fark edip bununla ilgili sahibine haber verebileceksiniz.

Twitter-Tests-Near-by-Tweets-in-Timeline-650x470

Twitter projenin detaylarını henüz gizli tutuyor. The Wall Street Journal’ın haberi üzerine de bir yorum getirmeyen şirket yönetimi, öyle görünüyor ki yakın dönemde bu uygulamayı da hizmete alacak.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler