Clear: Sosyal medya yüzünden işinizden olmayın

clear

Eğer peşiniz sıra sizi takip eden eski Twitter ya da Facebook paylaşımlarınızdan rahatsız oluyorsanız fakat onları geriye dönüp tek tek elle silmekle uğraşamam diyorsanız bu yeni uygulama yardımınıza koşabilir.

Clear adındaki yeni uygulama, Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarınıza bağlanıyor, geçmişinizi analiz ediyor ve potansiyel olarak uygunsuz olan içerikleri işaretliyor. Clear, bu analizi gerçekleştirmek için IBM’in süper bilgisayarı Watson’ın kullandığına benzer bir algoritma kombinasyonu kullanıyor.

Clear-app-1-640x579

Uygulama Ethan Czahor tarafından geliştirildi. Czahor, uygulamayı kendi başından geçen tatsız bir deneyimin ardından geliştirmeye başladı. Jeb Bush kampanyasını yürütürken geçmişte yayınladığı saldırgan tweet’ler ortaya çıkınca 48 saat içinde kendini kapıda buldu.

Clear uygulaması, sorun çıkarabilecek paylaşım ve yorumları anahtar kelimeler yardımıyla buluyor ve aynı zamanda gruplarda yaptığınız uygunsuz yorumları da silebiliyor.

IBM’in Watson’ına benzeyen bu sistem sezgisel analiz de yapabiliyor ve negatif bir dil kullandığınız paylaşımların da altını çiziyor. Analiz sonunda uygulama, ne kadar içeriğin olumsuz olarak işaretlendiğini puan bazında görüntülemenizi sağlıyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler