Denizbank Facebook’tan Para Transferi

Facebook’tan para transferi

Ülkemizde Facebook üzerinden internet şubesi açan ilk banka olma özelliğine sahip olan Denizbank, Türkiye’deki Facebook kullanıcı kitlesini hedefleyerek yatırımlarını gerçekleştirdi. DenizBank, 24 Ocak 2012 Salı günü İstanbul’da “Facebook’ta Bankacılık“ hizmetleri üzerine bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman yeni uygulamaları hakkında değerlendirmeleri basın mensuplara aktardılar. DenizBank’ın alıştığımız reklam yüzleri Erdal Özyağcılar, Beyazıt Öztürk ve Sedef Avcı da toplantıya onur konuğu olarak katıldılar.

Türkiye, 31 milyon kullanıcısı ile, dünyada 6’ncı büyük Facebook ülkesi. Kullanıcıların 21 milyonu, 18-34 yaş aralığında. Türkiye’de internet kullanıcılarının yüzde 88’i aynı zamanda Facebook üyesi ve ayda ortalama 10 saatleri bu mecrada geçiyor.

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in açıklamaları doğrultusunda Facebook sayfaları üzerinden yılbaşından beri kredi hizmeti verdiklerini ve şimdi de Facebook’ta sohbet edip arkadaşlarının fotoğraflarını beğenen kullanıcılarının 24 saat bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilmelerini sağlayacaklarını belirtti. Facebook şubeleri sayesinde para transferi zaman içerisinde fon satışı gibi bir çok bankacılık işlemini de Facebook üzerinden yapılabilecek. Bu sayede 350 bin yeni müşteri kazanmayı hedeflemekteler.

“Güvenlik sorunu yok

DENİZBANK Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman, güvenlikle ilgili her konuda tam anlamıyla hazır olduklarını belirterek, şunları söyledi: “İnternette güvenlik konusu tüm kullanıcıların her zaman en çok dikkat ettiği unsurların başında. Biz Facebook’un değil, kendi altyapımızı kullanıyoruz. Yani Denizbank’ın standart internet şubesinde hangi şifre işlemleri ile giriş yapılıyorsa Facebook’ta da aynı aşamalardan geçilecek. Sistemi kullanmak için, Denizbank’ın internet şubesinden Facebook hesabınızı tanıtmanız yeterli oluyor. Müşteriler Facebook uygulamasını gönül rahatlığıyla kullanabilir.”

Açıkçası kendi bankamda çağrı merkezine telefondan bile ulaşamazken Facebook üzerinden para işlemleri dikkatimi çekmedi değil. Ama kullanma konusunda tereddütlerim de var. Ciddi yatırımlar yapılmış. Umuyorum ki her hangi bir sorun yaşamadan sosyal medya kullanıcıları hizmetten en iyi şekilde yararlanabilirler.

Haber kaynağından ayrıntılı ve bire bir alıntı yapılmıştır.

Kaynak No:2

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler