Duolingo ile daha sosyal bir dil öğrenme deneyimi

Duolingo dil öğrenmenin başarılı bir yolu. Bir uygulama üzerinden yeni bir dili hem de oyunlaştırarak öğrenebiliyorsunuz. Uygulamanın belki de tek sıkıntısı sosyal bir deneyim olan dil öğrenmeyi bir akıllı telefon ekranına indirgemesi.

Yaklaşık 150 milyon kullanıcı tarafından kullanılan Duolingo bu durumu bugün kullanıma açtığı dil kulüpleriyle aşmayı hedefliyor.

Şirket, uygulamanın hem IOS hem de Android sürümlerinde mevcut olan Kulüpler, arkadaşlarınızla başarılarınızı paylaşmanızı ve deneyiminizi rekabetçi kılabilmeniz için ayrıca haftalık bir liderlik tablosu da hazırlamanıza izin veriyor. Yani arkadaşlarınızla tıpkı spor uygulamalarındaki gibi rekabet etmenizi istiyor.

Ekran Resmi 2017-12-30 12.28.19

Yeni sosyal özelliklerin erişilebilir olduğu diller: İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça, Hollandaca, Macarca, Ukraynaca, Türkçe, Korece, Çince, Japonca, Vietnamca, Endonezyaca, Yunanca, Romence, Çekçe, Lehçe, Tayca ve Hintçe.

Peki Duolingo bu değişikliği neden yılın 364.gününde duyurdu? Cevap sizde. Belki de bu yeni yılda yeni bir dil öğrenmeye karar verirsiniz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler