En güvenli Twitter, en güvensiz Verizon

İnternet’te kullanıcılar için en önemli konulardan birisi kendisiyle ilgili bilgilerin 3. Şahıs ya da kurumlarla paylaşılıp paylaşılmadığına dair merakıdır. Özellikle gerçek hayatın aksine sosyal ağlarda daha anonim bir profil seçen kullanıcıların kendilerine ait bilgilerin paylaşılmasından rahatsız olduğunu hepimiz biliyoruz.

Electronic Frontier Foundation (EFF) kullanıcı haklarını ve mahremiyetini koruyan aktif vakıflardan biri olarak yaptığı araştırmayla bu konuda en güvenilir ve en güvenilmez firmaları 6 farklı kriterde değerlendirerek belirledi.

twitter_en_güvenli_kilit

Dünyada kullanıcı bilgileri konusunda başta gelen 18 büyük firmayı, belirlediği 6 farklı kriterde değerlendiren araştırma sonucunda ortaya çıkan sonuçta bütün aşamalarda kullanıcıların haklarını koruyan sadece iki firma var. Twitter ve Sonic.net. Kullanıcının haklarını koruma konusunda en kötüsü ise ünlü GSM operatörü Verizon.

İçlerinde LinkedIN, Dropbox, Google, Facebook, Foursquare, Microsoft ve WordPress gibi çok önemli firmaların yer aldığı listenin değerlendirme sonuçlarını aşağıda görebilirsiniz.

eff_evenmag_güvenlik

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler