En iyi 10 #sosyalmedya konferansı

Kendi markanızı pazarlıyor da olsanız, dijital pazarlama ajansı da olsanız işinizi geliştirmek için dünyada sosyal medyada neler olup bitiyor takip etmeniz gerekiyor.

Sosyal Medya ve dijital pazarlama artık adından söz ettiren ve zengin içerikli birçok etkinlik yarattı. Sosyal medyadaki en güncel gelişmeleri takip etmek ve dijital pazarlama yöntemleri ile ilgili nitelikli bilgiye ulaşmak için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri sosyal medya konferanslarına katılmak.

Peki en iyi sosyal medya konferansları hangileri?

Sizler için 2014’te dünyanın en iyi sosyal medya konferanslarını derledik:

1- Social Fresh Conference

social fresh

Social Fresh Konferansı’na katılmak için iki şansınız var. Nisan 18-19’da Florida Tampa’da , Eylül 12-13’te Kaliforniya’nın San Diego eyaletinde düzenlenen konferansın katılım bedeli $400 – $700 dolar arasında değişiyor.

2- South By South West Interactive (SXSW)

sxsw_generic_mgn

SXSW festivali film, müzik ve interaktif olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. SXSW’in intertaktif kısmı sosyal medya ve dijital uygulamalar alanında yıldızı parlayan bir etkinlik. Konferans ve fuarlardan oluşan etkinlik Teksas’ın Austin şehrinde düzenleniyor. SXSW’e beş yüz binden fazla insan katılıyor. Festival’e katılım ücretleri ise $700- $1000 arasında.

3- Search Marketing Expo (SMX)

SMX-East-2012

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) ve dijital pazarlamaya odaklanan Search Engine Marketing  Expo konferansı 20-21 Kasım’da Las Vegas’ta düzenleniyor. Katılım bedeli ise $900 – $3300 arası.

4- Digital Strategy Innovation Summit, London

Dig-Strat-SF-2013

Londra’da düzenlenen Dijital Strateji Zirvesi bu yıl 22-23 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Katılım ücreti £795  ile £1195 arasında değişiyor.

5- Social Media Strategies Summit

SMSS.JPG

Sosyal Medya Stratejileri Zirvesi dünyanın birçok bölgesinde ayrı tarihlerde düzenlenen bir etkinlik.  29 Nisan- 1 Mayıs’ta Şikago’da, 11-12 Haziran’da New York’ta, 18-19 Haziran’da Amsterdam’da, 25-26 Mart’ta Dallas, Teksas’ta,  24-25 Eylül’de San Francisco’da, 23-24 Ekim’de de Boston’da düzenlenen zirve sosyal medya pazarlama uzmanlarından markalara geniş bir kitleyi bir araya getiriyor.

Tech Marketing 360 (Online Marketing Summit )

tech mark oms14_489x300-port_land

Kaliforniya, Laguna Niguel’de düzenlenen  Tech Marketing 360 etkinliği Teknoloji Pazarlamasına odaklanıyor. Teknoloji pazarlama uzmanlarını bir araya getiren etkinlik  18-20 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti.

Inbound Marketing Summit

inbound-marketing-summit

Pazarlama yazılı Hubspot’ın düzenlediği Inbound Marketing Summit  konferans Ağusto 19-22 tarihleri arasında Boston’da düzenlencek.

Social Media Week – Sosyal Medya Haftası

social-media-week-2014

Bir hafta boyunca süren Social Media Week Eylül ayının 23’ü ile 27’si arasında New York, Washington ve Miami’de gerçekleşiyor. Konferans ve seminerlerin çoğu ücretsiz.

MIMA Summit

mima bob-lefsetz-greg-swan-1024x681

Minnesota Interactive Marketing Association’ın düzenlediği zirve bir günlük bir etkinlik. Zirve 15 Ekim’de Minneapolis’te gerçekleşecek. Katılım ücreti MIMA üyeleri için 450 dolar.

Social Media World Forum

socialmediaworldforum2011

SMWF Londra’da düzenlenen ve özellikle Avrupa’da sosyal medya uzmanlarını ve markaları bir araya getiren bir etkinlik.  Sosyal ve Dijital Pazarlama konferansları, seminer ve konuşmalardan oluşan etkinlik 31 Mart – 1 Nisan tarihlerinde düzenlenecek. SMWF sosyal medya uzmanlarının, marka yöneticilerinin,  sosyal medya ve dijital pazarlama yöneticilerinin,  marka strateji uzmanlarının kaçırmaması gereken bir etkinlik.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler