Facebook 12. Yaş Gününü Kutluyor

Facebook, bugün 12. Yılını kutluyor ve milyonlarca kullanıcısına sosyal ağda geçirdikleri zamanla, paylaştıkları olaylarla ilgili özel bir videoyla teşekkür ediyor. Bu duruma ‘’Friends Day’’ (Arkadaşlık Günü) adını veren şirket, gerçek zamanlı arkadaşlığı hayatlarınızda yaşayıp paylaştığınız çeşitli olaylar ve fotoğraflarla süslemeyi tercih etmiş. Sayfanızı açtığınızda karşınıza çıkacak olan bu videoyu izleyip, Facebook anılarınızı görebilirsiniz.

facebook1

Facebook, 2011’den beri aylık kullanıcı sayısını iki katına çıkardı ve şirketin 2015 yılındaki rekor düzeydeki kârına katkıda bulunan 1,59 milyar kullanıcıya ulaştı.

Bugün boyunca kullanıcılar, Facebook’un Arkadaş Günü videosunu haber akışları sekmesinin üst kısmında görebilecekler ve diledikleri zaman izleyebilecekler. CEO Mark Zuckerberg, yaptığı yazılı açıklamada ‘’Bu gibi şeyler yaptığımız hareketlerin en iyilerini oluşturuyor. Topluluğun ihtiyaçlarına odaklanmak için yollar arıyoruz ve bu, bizimle değil sizinle alakalı. Arkadaş Günü’nün bütün önemi de bu. Dünyanın bizim için çok fazla şey yaptığını hissediyoruz fakat bu bizimle ilgili değil’’ dedi.

friendship-cover

Ayrıca Facebook bugün ‘’Arkadaşlık’’ ve ‘’En İyi Arkadaş’’ etiketleri altında çeşitli animasyon karakterlerin yer aldığı bir sticker serisi de yayınladı. Bu stickerlar Facebook’u yansıtan insan biçimindeki hayvan emoticonları gibi. Örneğin, karakterler arasında Beast de yer alıyor. Beast, Zuckerberg’in Macar çoban köpeği. Yeni sticker koleksiyonunu Facebook’un sticker mağazasında bulabilirsiniz.

facebook-best-friends-sticker-pack-2016

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler