Facebook da trendleri görüntüleyecek

Son günlerde hep kullanıcılarını kaybediyor haberleri ile öne çıkan Facebook, daha önceden kullanmaya başladığı hashtag “#” özelliğini bir sonraki seviyeye taşıyarak artık en çok kullanılan hashtagleri trend olarak ekranın sağ üst köşesinde listeleyecek.

Facebook-Trending-Topicevenmag

Bildiğiniz üzere Twitter’ın en önemli özelliklerinden biri olan gündemleri böylece kendine kopyalamış olan Facebook’un hashtag özelliği sosyal ağ içerisinden pek yaygın olarak kullanılmıyordu. Trending özelliğinin gelmesiyle birlikte ise hem daha fazla konu başlıklarına önem verilecek hem de daha fazla içeriğin kullanıcılar arasında dolaşması sağlanacak. Twitter’daki gibi filtreleme özelliğine de sahip olacak Facebook trendlerinin bir avantajı da bölge, şehir dışında arkadaşlarınız arasında öne çıkan başlıkları size sunma özelliği. Aynı zamanda konuların neden trend olduğu da kısa açıklamalarla birlikte size gösterilecek. Diğer taraftan Facebook için yeni bir gelir kaynağı modeli de yaratacak.

trend_evenmag_facebook

Facebook’un bu yeniliği daha önce yapması beklenirken geç kaldığını düşünmeyenler yok değil. Fakat ne olursa olsun Facebook’un bu özelliğinin gerekliliği kendini hissettiriyordu. Mobil platformlarda da benzer şekilde kullanılacak trendler henüz test aşamasında ve bölge bölge kullanıcılara açılıyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler