Facebook hayatınıza mâl olabilir

Geçtiğimiz günlerde Melbourne Avustralya’da yaşanan bir olay, Facebook’un hayatımızdaki yerini trajikomik bir biçimde gösteriyor. Pazartesi gecesi gerçekleşen olayda, Melbourne’de bir iskelede yürüyen Tayvan asıllı bir kadın, Facebook sayfasını kontrol ederken iskeleden aşağı düşüyor ve boğulma tehlikesi atlatıyor. Yerel polisin olayla ilgili incelemeler sonrası basına dağıttığı bildiride, kadının yürüyüp aynı zamanda Facebook sayfasını kontrol ettiği için iskelenin sonuna geldiğini fark etmeyip suya düştüğü bilgisi yer alıyor.

article-2525793-1A2DF4CB00000578-836_634x439

Görgü tanıklarının söylediğine göre 20 küsur metre yükseklikten suya düşen kadın, iyi yüzme bilmemesine rağmen dalgalarla boğuşurken halen telefonunu elinde ve suyun üzerinde tutmaya çalışıyordu. Düşüşünün ardından 20 dakika sonra kurtarılabilen kadın derhal hastaneye kaldırıldı.

Hastaneye kaldırılışının ardından oraya gider gitmez check-in yaptı mı bilmiyoruz. Fakat bu trajikomik olay artık ülkemizde de sıkça kulaklarımıza çalınan, karşımıza çıkan türden. Sakız çiğnerken yolda yürüyebilmek o kadar zor değil, ama size tavsiyemiz profil fotoğrafınızı değiştirirken aynı zamanda yürümeye çalışmayın.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler