Facebook Hello, telefon aramalarını değiştirecek

facebook-hello-android-phone-app

Kabul edin akıllı telefonunuzun arama uygulaması gerçekten kullanışsız ve sıkıcı. Facebook, Hello adındaki yeni uygulamasıyla bu özelliği daha bağlantılı ve sizin için önemli olan içeriklerle donatarak daha akıllı bir hale getirecek.

Android telefonlar için Google Play Store’da ücretsiz olarak yayınlanmaya başlanan yeni uygulamayı ‘’daha kullanışlı bir telefon deneyimi için kişiselleştirilmiş özellikler’’ olarak tanımlayabiliriz. Hello, Facebook hesabınızla bağlantı kuracak ve aramanız gereken kişilerin bilgilerini açığa çıkaracak.

Örneğin, sizi arayan kişinin kim olduğunu, o kişi kişileriniz arasında yer almasa bile bu uygulama yardımıyla görebileceksiniz. İnsanları ve şirketleri aratabileceksiniz. Hatta işletmelerin çalışma saatlerini görüp, bir restorandan yer ayırtabilecek ve yol tarifi alabileceksiniz.

dialer.0

Hello, Yelp, Open Table ve Google Maps uygulamalarının bir karışımını telefonunuzun arama uygulamasına taşıyacak. Hello uygulaması, Nexus markalı akıllı telefonlardaki Google Dialer özelliğine de benziyor.

Hello ile birlikte istemediğiniz aramaları kolayca engelleyebilecek, dilediğiniz aramaları direkt olarak sesli mesaj bırakmaları için yönlendirebileceksiniz. Facebook Messenger uygulamasıyla da bağlantılı olan Hello’yla mesajlaşma uygulamasını ayrı bir şekilde açmaya ihtiyaç kalmadan yazışabileceksiniz.

WhatsApp’in iPhone’lar için yayınlanmaya başlanan yeni Wi-Fi arama özelliği gibi Hello da cep telefonu ve ücretsiz Wi-Fi aramaları için bir seçenek haline gelebilir.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler