Facebook, ‘’Saved Replies’’ özelliğini test ediyor

Facebook, ‘’Saved Replies’’ (Kayıtlı Cevaplar) adındaki yeni özelliği test ediyor. Bu özellik işletme sayfaları sahiplerine Facebook’taki müşterilerine daha rahat cevap verebilmek ve iletişim kurabilmek için yazdıkları mesajları kaydetmelerini ve istedikleri zaman kaydedilen mesajları yeniden kullanabilmelerini sağlıyor.

facebook

 

Bu özellik, işletmelerin müşteri hizmetlerine gelen soruları daha kolay cevaplamasını ve site üzerinden müşterilere hızlı bir şekilde geri bildirim yapılmasını sağlayacak.

Şu an yalnızca bir grup işletme sahibinin Facebook sayfalarında uygulanan ve test edilen yeni özellik sayesinde sayfa yöneticileri yeni bir yanıt oluşturabilecek, bunu kaydedip daha sonra kullanabilecek. Yanıtların toplandığı listeden ihtiyacı olanı bulabilecek.

Facebook, deneme sürecindeki şirket sayfalarına aynı cevapları içeren birkaç örnek mesaj gönderdi. Bu mesajlar yeniden ayarlanabiliyor ya da işletmeler kendi mesajlarını kendileri oluşturuyor. Kaydedilen cevapların bulunduğu listeden kullanılmak istenilen işaretleniyor ve email gövdesine otomatik olarak yerleştiriliyor. Saved Replies’a (Kayıtlı Cevaplar) yanıtla bölümünden de ulaşılabiliyor, burada Saved Response (Kayıtlı Yanıt) özelliğini gösteren küçük bir ikon yer alıyor.

facebook-saved-replies

Saved Replies’da (Kayıtlı Cevaplar) kişiselleştirilebilir bazı özellikler de bulunuyor. Örneğin, cevap verilen kişinin ve site yöneticisinin adı veya soyadı, web sitesinin URL’si oluşturulan metine eklenebiliyor.

Şimdilik sınırlı sayıda işletmenin deneyebildiği özelliği kullanabilen şirketlerden biri Facebook’un kendilerini yeni özellik hakkında bilgilendirmediğini söyledi. Sayfa yöneticisi, bu özelliği bir müşteriye cevap emaili oluşturmak için girdiğinde seçenekler arasında fark etti. Ancak, Facebook’un yeni özellikleri tüm kullanıcıların hizmetine sunmadan küçük gruplar halinde test etmesi alışılmışın dışında bir durum değil.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler