Facebook, yeni viral programı Anthology’yi tanıttı

11057204_1583149538634467_1261608997_n

Facebook video reklamları ne kadar iyi olursa insanlar bu reklamlardan o kadar az rahatsız olur ve böylece Facebook bu reklamları daha fazla yayınlayabilir. Video reklamlarda ya da viral olarak tanımlanan bu reklamlarda, reklamcıların en büyük hatası sosyal medya için nasıl ikna edici kısa videolar çekeceklerini tam olarak bilmemeleri. Peki böyle reklamları gerektiği gibi hazırlayabilen kimler var? The Onion, Vice ve Funny Or Die viral video yapmayı en iyi firmalar diyebiliriz.

Bunları göz önüne alan Facebook, bugün ‘’Anthology’’ adındaki yeni video programını duyurdu. Sosyal medya devi, daha iyi Facebook video reklamları ortaya çıkarmak için reklamcılar ve yayıncılarla birlikte profesyonel bir ekip kurdu.

facebook-videocam2-ss-1920-800x450

Facebook, yeni programı Anthology hakkında şirket blogundan şu yazıyı paylaştı:

Anthology, sanat ve bilimi yayıncıların yaratıcılıkları ve reklamcılığın iç görülerini markaların hedefleriyle örtüşecek kampanyalar düzenlemek için birleştiren bir platform. Program, yayıncılık sektörünün önde gelen isimlerinin yaratıcılığını, hikâye anlatmadaki uzmanlığını ve video yapımının inceliklerini markalarla paylaşacak.

Blog’da ayrıca Anthology programına katılacak yayıncıların resmi Facebook Pazarlama Ortakları arasına katılacakları bilgisi yer alıyor. Anthology’nin ortakları arasında; Electus Digital, Funny Or Die, Oh My Disney, The Onion, Tastemade, Vice Media ve Vox Media var.
Bir bakıma Facebook, BuzzFeed’in izinden gidiyor. Y jenerasyonuna yönelik içerik ve haber üreten şirketin BuzzFeed Motion Pictures departmanı da viral video reklamları hazırlıyor.

dear-kitten

BuzzFeed, Friskies kedi maması firması için ‘’Dear Kitten’’ adında oldukça eğlenceli bir video reklam hazırlamıştı. Videoda daha yaşlı bir kedi genç bir kediye insanlarla nasıl başa çıkması gerektiği hakkında tüyolar veriyordu. Bu sevimli videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.


Son dönemde Twitter da Amplify dışında video klipleri çok kısa reklamlarla birleştiren farklı video programları deniyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler