Facebook’a “Dislike” geliyor

Facebook üzerinden paylaşılan postları, fotoğrafları, videoları ve yapılan yorumları “Like”lamak günlük aktivitemiz haline geldi artık. Hatta öyle ki bazen değiştirilen profil fotoğrafları, yapılan statü güncellemeleri artık sadece “Like”lansın ya da Türkçe’leştirecek olursak “Beğen”ilsin diye yapılıyor. Şimdiye kadar sadece olumlu duygular üzerinden ilerleyen Facebook, antipatiyi ifade edecek olan “Dislike” seçeneğini hizmete sunuyor.

Facebook “Dislike” için henüz tam bir tanıtım ve yayına alma süreci gerçekleştirmedi. Ama yakın zamanda Facebook Messenger’da bulunan etiketler bölümünde büyük bir ikonla yer alacak olan “Dislike”, ileride “Like”ın kullanıldığı bölümlerde de kullanılmaya başlayabilir.

Adsız

Nisan ayından beri kullanımda olan ve birçok hareketli smiley’den oluşan etiketler bölümüne dahil olacak “Dislike” tuşu ile birlikte birçok durumu ifade eden farklı ikonlar da yer alacak. Facebook’un bu yeni etiket paketi, şu anda Sticker Store’dan indirilebiliyor ve Facebook Messenger içerisinde kullanılabiliyor.

Henüz tam kullanıma açılmamış olup, sadece Messenger içerisinde yer alıyor olsa da, oldukça ilgi göreceğe benzeyen bu servisi sayesinde Facebook, ikonların kullanım oranlarının ölçümlenmesi sonrası bu butonları daha geniş alanda kullanıma açabilir. Bakalım ileride ne gibi güncellemeler göreceğiz?

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler