Facebook,Instagram'ı Satın Aldı

Facebook, popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram’ı nakit ve hisse seneleri ile birlikte yaklaşık 1 milyar dolara satın aldı. Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in kişisel Facebook ile duyurduğu iletide: “”Yıllardır,arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşabilmeniz için en iyi deneyimi oluşturmaya odaklandık. Şimdi, ilgi alanlarınıza göre mobil fotoğraf paylaşımı için en iyi deneyimi sunmak adına ,Instagram ekibi ile daha yakından çalışacağız “dedi.

 

Instagram, iPhone uygulamasını Ekim 2010 App Store’da yayınlamasının ardından geçtiğimiz hafta başında ilk kez Android kullanıcıları için uygulamasını Google Play üzerinden duyurmuştu. İngilizce, Korece, Japonca, İtalyanca, Almanca, Fransızca, Çince, Portekizce, İspanyolca dillerinde kullanılabilinen fotoğraf paylaşım uygulaması, artık iOS 3.1.2, Android, iPhone, iPad ve iPod Touch’a tamamen uyumlu hale geldi.

Instagram’ın CEO’su Kevin Systrom da Zuckerberg’in açıklamasına istinaden Instagram‘dan yaptığı açıklamada kullanıcıları için daha iyi bir Instagram inşa etmeye heyecanlandıklarını belirtti.

Kaynak

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler