Facebook’la “Daha Sonra Oku”

Sosyal ağlar hayatımıza gireli seneler olsa da hala gelişimlerini sürdürüyor ve hem yayıncıların hem de kullanıcıların daha iyi bir deneyim yaşamaları için birçok yeni özellikle karşımıza çıkıyorlar. Sosyal ağların lideri Facebook da, “View Saved Links” (Daha sonra oku) özelliğini test ederek, kullanıcılarının beğendikleri içeriklere daha sonra da ulaşabilmelerini sağlamaya çalışıyor.

fb-favroiler-640-1

Facebook kullanıcıları için beğendikleri bir içeriği daha sonra bulmak kimi zaman bir işkence halini alırken, bunu aşmanın bir yolu olarak görülen yeni özellikte iletilerin yanına gelen bir seçenek sayesinde kullanıcılar bu içeriği daha sonra okumak için favorilerine alabilecek. İletiye ulaşmak istediğinizde ise favorilere aldığınız içerikleri bir araya toplayan bir seçenek sağ tarafta sizin için ulaşılabilir olacak.

fb-favroiler-640-2

Şimdilik belli bir kullanıcı grubuyla test edilen “View Saved Links” özelliği milyonlarca ileti içerisinde kaybolan kaliteli içeriklerin haftalar sonra da tekrar aktif bir şekilde paylaşılmasını sağlayacağı için yayıncılar için ayrı bir önem taşıyor. İçeriklerin Facebook içinde dolaşım sürecini uzatacak özelliğin ne zaman diğer kullanıcılar için aktif olacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler