Facebook’tan Like tuşuna yeni alternatif “Sympathize”

facebook-sympathize

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook ile birlikte hayatımızda başka bir anlam kazanan “Like” (Beğenme) butonuna yeni bir arkadaş gelebilir. 1 milyardan fazla üye sayısına sahip Facebook, kullanıcı odaklı yaptığı çalışmalarda “Sympathize” (Sempati) isimli yeni bir butonu test ediyor.

Kullanıcıların eleştirilerinden yola çıkılarak hazırlana yeni butonun özelliğiyse, üzücü bir ileti paylaştığında anlamsız gelen “Like” butonun yerine kullanılacak olması. Böylece “Köpeğim Larry, öldü” gibi bir iletinin, ya da üzücü bir haber içeren videonun altında kullanıcılar üzüntülerini paylaştıklarını, Sympathize butonuna basarak arkadaşlarına iletebilecekler.

sympathize-facbook-817

Facebook için daha önce de böyle istekler ortaya çıkmıştı. Like’ın yanına Unlike gibi seçeneklerin eklenmesi için birçok kez gruplar oluşturuldu. Facebook ise bu düğmenin hoş olmayacağını bazı açıklamalar ile paylaşmıştı. Sympathize butonu ise farklı da olsa kullanıcılar için gayet kullanışlı olabilir. Sohbet ve arayüzde dönem dönem değişikler yapan Facebook’un yeni özelliğini kullanıcılarına sunup sunmayacağı henüz belli değil. Test aşamasında olan Sympathize düğmesinin kullanıcılar tarafında nasıl karşılanacağını ise merakla bekliyoruz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler