Facebook’tan Şah Snapchat’den Mat

Facebook’un 3 milyar dolar ile Snapchat’in kapısını çalması, Snapchat’in bu teklifi reddetmesi gündemden hala düşmemişken Facebook ile Snapchat arasında süren bu gerileme başka bir bomba daha düştü. Snapchat, Facebook tarafından daha önceden satın alınan Instagram’ın, reklam ve pazarlama faaliyetlerini yürüten Emily White’ı, COO (İcra Kurulu Başkanı) olarak kendi ailesine kattı.

screen-shot-2013-04-02-at-1-15-34-pm

Dün yaptığı açıklamada Instagram’dan ayrıldığını belirten Emily White, Snapchat’in kurucu ortaklarından olan Evan Spiegel’den sonraki ikinci isim olma fırsatının kendisi için önemli olduğunu ve Snapchat’in kendisine gerçek bir lider olma şansı tanımasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

facebook-small-business-404ret4-x-large1386141991

Anında mesajlaşmaya fotoğrafları ekleyerek kendisine farklı bir yer edinen Snapchat, kısa sürede sağladığı büyüme ile dikkatleri üzerine çekmişti. Günde 400 milyon fotoğraf paylaşımının yapıldığı uygulama bu sayede Google ve Facebook gibi büyük firmaların da ağzını sulandırıyordu. Bu transfer ise Snapchat’in kendi başına bu yolda yürümek istediğinin en güzel kanıtı. Instagram’ın son dönemlerdeki imajına büyük katkı sağlayan 35 yaşındaki White’ın Snapchat’e neler katacağını tahmin etmek zor değil. Buradaki esas soru, Facebook ve dolayısıyla Instagram’ın yapacağı hamle. Açıkçası bu satranç oyunun sonunu biz de çok merak ediyoruz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler