Facebook’un 10 yıllık yolculuğu

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook bundan 10 sene önce başladığı yolculuğunda bu kadar büyüyeceğini biliyor muydu emin değiliz ama şu an İnternet denildiğinde, sosyal ağ başlığı altında akla gelen ilk isim. 1 milyarı aşan üye sayısıyla Şubat ayında 10 yaşını kutlayacak Facebook’un bu yolculuğuyla ilgili yayınlanan infografik ise aslında her şeyin özeti.

happy-birthday-facebook-2013-evenmag

DPFOC isimli İrlandalı bir pazarlama ajansı tarafından hazırlanan infografikte Facebook’un 10 yılı özetlenirken yıllara göre üye sayısının artışı, tasarımların değişimi,  Facebook’un nasıl kurulduğu gibi birçok bilgi yer alıyor. Bu verilerin içerisinde en aktif ülkeler de listelenirken Türkiye’nin 32 milyonu aşan üyesiyle ismi en aktif ülkeler içerisinde yer alıyor.

Veriler Twitter’la da karşılaştırırken, halka arz ile Instagram’ın satın alınmasının Facebook’un büyümesine etkileri de infografiğin önemli noktalarını oluşturuyor.

Her ne kadar son zamanlarda genç üyelerini kaybetmesiyle haberlere konu olsa da 1 milyarı aşan üye sayısıyle İnternet’in en önemli yerinde tacını korumaya devam eden Facebook’un yolculuğundaki en önemli anları daha ayrıntılı bir şekilde aşağıdaki infografikte inceleyebilir, siz de bizimle fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

10 yıl evenmag FB-Infographic

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler