Google Arama Hikayeleri

Zack Matere,Kenya,Soy’dan.Geçimini tarımla sağlamakta.Yakın bir zamanda ektiği patates filizlerinde hastalık fark ediyor.Elindeki kitaplardan okudukları hiç bir şekilde işine yaramamış.

Kasabasındaki,internet bağlantısına sahip dükkana giderek araştırma yapmaya karar veriyor.Patates hastalıkları üzerine bulduğu web sitelerinden birinde; karıncaların bitkiye zarar verebileceği ve üzerilerine odun külü serpilmesinin yararlı olacağını öğreniyor.Yoksul Afrika ülkesinde temin etmesi zor olacak zirai ilaçlardan sonra odun külü,hem doğal hem de her an temin edilebilecek bir ilaç görevi görüyor.

Araştırmalarına devam ederek arkadaşı ile yerel okula rüzgargülü yapıyorlar.

Zack Matere,telefonuna gelen bilgileri internet bağlantısı olmayan insanlara yardım etmek için bildiri tablosuna duyurular olarak yazıyor.Kendisinin de dediği gibi: “Bilgi Güçtür,ama onu nasıl kullandığımız bizleri tanımlar “.

Caroline Moore,evinin bahçesinde yaptığı gökyüzü gözlemleriyle en genç Supernova kaşifi oluyor.

Bin Yıllık dalga,sörf tutkunlarının araştırmaları ile yaşadıkları deneyimler.

Dave Strenski,fabrikaların kapandığı,insanların çalışmak için başka şehir gittiği kasabasında güneş enerjisi ile hayatı yeniden canlandırıyor.

Erik-Jan Bos,Hollandalı filozof 20 yılını René Descartes üzerine yaptığı çalışmalar üzerine uzmanlaşarak geçirmiş.Fakat 300 yıl önce Descartes’ın kayıp mektubuna bir gün sanal ortamda rastlıyor.

Tüm Hikayeler için 🙂

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler