Google IO 2016 Takvimi ve Gündemi Belli Oldu

google-io

Google IO 2016 ile birlikte Google, tüm hızıyla geçen sene kaldığı yerden devam etmeye hazırlanıyor.

Google CEO’su Sundar Pichai’nin Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre Google’ın her yıl gerçekleşen festivali bu yıl 18-20 Mayıs tarihinde görücüye çıkacak. Mountain View’da yer alan ve Shoreline Amfi tiyatrosu olarak bilinen geniş konser alanı konferansa ev sahipliği yapacak.

google_io_2015

Daha önceki yıllardaki konferanslar San Francisco’daki Moscone Center’da gerçekleşmişti ve ayrıca bu mekân Apple’ın WWDC ve diğer teknoloji buluşmaları için odak noktası haline gelmişti.

Görünüşe bakılırsa Google bu kez etkinlik için kendine uygun gördüğü bir başka yer seçmiş. Belirlenen tarih ise Amerika’da bahar aylarının sonuna denk geldiği için havanın dış mekân uygulamaları için mükemmel olacağını tahmin ediyoruz.

Shoreline Amphitheatre Mountain View

Pichai’nin verdiği bilgiye göre Google IO 2016’yla ilgili diğer detaylar ise çok yakında belli olacak.

İşte Google IO 2016’nın getireceği yeniliklerden bazıları:

Bildiğiniz gibi IO etkinlikleri, Google’ın yıl içindeki büyük duyurularını içeriyor. Ancak bize kalırsa bunların hiçbiri Android N kadar büyük olmayacak.

Dilerseniz Google’ın Android 7 olarak da bilinen Android N’den biraz bahsedelim:

Android cihazların henüz yalnızca %5’lik bir kısmına Android Marshmallow işletim sistemi ulaşmasına rağmen Android 7’den bahsetmeye başladık bile. Android 7 yazılımının 2016 bitimine yakın kullanıma girmesi ve Mayıs’ta gerçekleşecek IO konferansında duyurulması bekleniyor.

Android-Through-The-ages

Google’ın Android yazılımlarını şeker veya tatlı isimleriyle adlandırdığını muhtemelen fark etmişsinizdir. Şimdiye kadar Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Gingerbred, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop ve Marshmallow’u gördük. Peki, sizce Android 7 hangi tatlının adı verilecek?

Siz bunu düşünürken biz de yeni işletim sisteminin bazı önemli güncellemeler ve yeniliklerle gelmesini dileyelim.

Konferansta Android Wear adındaki Google’ın giyilebilir teknolojileri alanında ve Google’ın geçtiğimiz Aralık’ta piyasaya çıkan 10.2 inç ekrana ve akıllı klavyenin yanı sıra harici bir dock ile birlikte de gelen yüksek kaliteli Pixel C tabletini ilgilendiren konuların da ele alınacağını düşünüyoruz.

PixelC

 

Google’ın kendi kendine giden aracı ve uygulanan yenilikler de sahil şeridinde yer alan ve Moscone Center’a kıyasla daha geniş bir dışa alana sahip Shoreline Amfi tiyatrosunda rahatlıkla sergilenebilecek.

google-car

 

 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler