Google Plus çevrelerinize Gmail üzerinden mail atabileceksiniz

google-plus_header_evenmag

Google Plus’ta bir türlü istediği kullanıcı potansiyeline ulaşamayan Google, her ne kadar Google Plus’ın sosyal ağ trendini yakalamakta geç kaldığını itiraf etse de sahip olduğu kullanıcılarını farklı araçlarıyla yine de sosyal ağına yönlendirmeye devam ediyor.

google-plus-gmail_e-posta_evenamg

Bu yönlendirmelerden biri de Google’ın yeni yeni uygulamaya başladığı Google Plus kullanıcılarının hepsine artık Gmail üzerinden mail atabilecek olmanız. Bildiğiniz üzere daha öncede Google Plus kullanıcılarının mail adresini bilmiyorsanız sadece Hangout üzerinden ulaşma şansınız vardı. Şimdi ise Gmail’e kişinin Google Plus adını yazdığında o kişinin Gmail adresine mail gönderebiliyorsunuz. Karşı taraf size yanıt verdiğinde ise o kişinin mail adresini de görüntüleme şansına kavuşuyorsunuz.

add-google-plus-to-gmail-e-posta_evenmag

Bu özellik Gmail ve Google Plus kullanan için çok kullanışlı gözükse de başka bir boyutu daha var. Bu da Google Plus üzerinde marka sayfasına sahip olan firmaların gönderecekleri mailler. Çok kolay bir şekilde mailing (e-posta ile reklam) yapılabileceği gibi Google bu ayrıntıyı da düşünerek, istediğiniz kullanıcıları engelleyerek maili önlemenizi sağlıyor.

Açıkçası Google’ın ilerleyen süreçte farklı araçlarıyla da Google Plus’ı daha cezbedici bir sosyal ağ olarak gösterme çabaları olacağını önceki haberlerimizde de size dile getirmiştik. Bunda ne kadar başarılı olur, işte orası biraz şüpheli.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler