Google’dan eğlenceli ipuçları

Google, kullanıcılarına özellikle büyük ve çok kullanılan hizmetlerinin kullanımında kolaylık sağlayacak yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. “Google Tips” ile artık tüm kullanıcılar Google’ın büyük ürünleriyle alakalı bilgileri ve onlarla neler yapabileceklerini bu tıklanabilir kartlarla öğrenebilecek. Kartların sunduğu ipuçları ile Google+ üzerinde sadece çevrenizdekilerin görmesini istediğiniz fotoğraflar nasıl paylaşılır, Android işletim sistemli cihazınızda bulunan kişi ve dosyaları Google ile nasıl senkronize edersiniz ve Youtube’a yükleyeceğiniz videonuzu nasıl düzenlersiniz gibi daha birçok soruya cevap bulacaksınız.

Yardımcı kartların argo bir İngilizce kullanılarak yazılmış olması, onları daha çok kullanılır ve daha eğlenceli bir hale getiriyor. Örneğin fotoğraflarınız “Spiffed up / İki dirhem bir çekirdek” oluyor, Youtube listeniz “Like a Jukebox / Müzik kutusu gibi” adlandırılabiliyor. Bu eğlenceli yanlarının yanında, gerçekleştirmek istediğiniz bir işlemle ilgili nelere ihtiyacınız olduğu ve bu süreçte nelerle karşılaşacağınızla ilgili de bilgi paylaşımları yer alıyor.

google_tips

Tabi bu hizmetlerden yararlanmak için öncelikle Google’a kayıt olmanız ya da oturum açmanız gerekiyor. Google’ın bu tür bir dil ve iletişim tarzı oluşturmak istemesindeki asıl amaç, Google Tips sayesinde daha önceden Google hizmeti almış ya da almamış dünyanın dört bir köşesinden insanları bu iletişim modeliyle kendine daha yakın ve samimi tutarak, kayıt ve kullanım rakamlarını artırmayı hedeflemesi.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler