Hellmann’s bu sefer tarifleri WhatsApp’dan veriyor | WhatsCook

Dijitalde başarılı ve yenilikçi işlerine şahit olduğumuz ünlü mayonez markası Hellmann’s geçtiğimiz ay twitterdan ReciTweet adlı yaratıcı ve yerinde bir projeye imza atmıştı. Bu çalışmayla buzdolaplarındaki malzemelere göre herkese farklı yemek tarifleri sunan marka, tarif stratejisini sürdürdüğü yeni bir çalışmayla karşımıza çıkıyor: “WhatsCook”. Bu sefer kullanılan mecraysa beklenildiği gibi facebook ya da twitter değil; popüler mesajlaşma servisi olan Whatsapp.

Hellmann's kampanyası - whatscook

Dijitalde yapılan çalışmalarda markaların yaratıcılığı kendisini sadece fikirle değil, kullanılan platformlarda da gösteriyor. Gerçek anlamıyla sınırların olmadığı dijital dünyada sohbet uygulamalarının kullanım alanı oldukça geniş. Bunlardan en bilinen ve başı çekense birçoğumuz için çoktandır mesajlaşmanın yerini almış olan WhatsApp uygulaması. Aylık 500 milyonu aşkın kullanıcı tarafından aktif şekilde kullanılan bu mesajlaşma uygulamasının populerliği, markalar gözünde de ilgi odağı durumuna geldi. Hellmann’s da bu popüler mecrayı en yaratıcı şekilde değerlendirmenin yolunu  CUBOCC ajansıyla birlikte bulmuş ve WhatsCook uygulamasını yaratmış.

Hellmann's kampanyası - whatscook

Mesajlaşma yoluyla hizmet anlayışını birleştiren bu uygulama tüm amatör aşçıları markanın websitesine yönlendiriyor. Siteye giren kullanıcılar buradan telefon numaralarını girerek yardıma ihtiyaçları oldukları tariflerde profesyonel bir şefe danışmak için uygun bir saat seçiyorlar. WhatsApp üzerinden sağlanan video ve fotoğraf paylaşım özelliğiyle de kullanıcılarla şef arasında yemeğin yapılışı ya da malzemelerin neler olduğuna dair iletişim kolaylığı sağlanmış oluyor. Böylece içinde -tahmin edebileceğiniz gibi- mayonezin yer aldığı bu tarif fikirleriyle marka herkese mayonezin ne kadar geniş bir kullanım alanı olduğunu birkez daha göstermiş oluyor. Şuan için sadece Brezilya’da yürütülen bu yaratıcı kampanyanın diğer ülkelerde de yürütülmesi beklentilerimiz arasında diyebiliriz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler