HidrateMe: su içmeniz gerektiğinde hatırlatan şişe

hidrateme-kristal-pembesi

HidrateMe, içindeki sensör yardımıyla ne kadar su içtiğiniz ve daha ne kadar içmeniz gerektiğini gösteren ve aldığı bilgileri akıllı telefonunuzdaki uygulamayla senkronize eden ve H2O ihtiyacınızı gidermeye yardımcı olan bir şişe. Daha fazla suya ihtiyacınız olduğunda şişe parlayarak size sinyal veriyor ve su içmenizi sağlıyor.

hidrateme-akıllı-şişe-ve-telefon-uygulaması

HidrateMe, bir Kickstarter projesi ve şimdiye kadar iyi bir kampanya yürüttü. 35,000 dolar hedef koyan HidrateMe’nin yaratıcıları, kampanyanın ilk gününde bu rakamı toplamayı başardı. Şu an 45,000 dolar toplamış durumdalar ve kampanyanın bitmesine daha 40 gün var. Su içmeniz gerektiğinde parlayan bu interaktif şişenin yaratıcısı ise Nadya Nyugen.

Bu ‘’akıllı’’ şişe, Kickstarter’da başlatılan bu alandaki ilk girişimi değil. Trago akıllı şişe de Kicstarter’da yalnızca 10,000 dolar seviyesine ulaşabildi ve proje başarısız oldu. Indiegogo’daki başka bir kampanyada ise The BluFit adı verilen akıllı şişe 75,000 dolar toplamasına rağmen hedeflediği rakamın çok altında kaldı. Bu şişelerin hepsi de ‘’dünyanın ilk interaktif akıllı şişesi’’ olduklarını iddia ediyorlardı.

hidrateme-akıllı-şişe

Bazı ülkelerde ve bölgelerde su kıtlığı yaşanırken insanların daha fazla su içmesi için onları uyarmak ne kadar doğru bilemiyoruz ancak suyun günlük hayatlarımızın ve vücudumuzun vazgeçilmez bir parçası olduğunu, yaşamak için su içmemiz gerektiğini biliyoruz.

Fakat şöyle de bir gerçek var: Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamasına göre dünyada 750 milyondan fazla insan yeterli miktardaki sağlıklı içme suyu kaynaklarına ulaşamıyor.

Öte yandan yeterli miktarda su içmek kolon ve mesane kanserini, huzursuzluğu, kafa karışıklığını önlüyor ve kilo vermeyi hızlandırıyor. Ayrıca su, vücuttaki yiyeceklerin düzenli sindirilmesi için gerekli bir sıvı.

Hidrateme

Elinizde şişeyle dolaşmaktan hoşlanmayabilirsiniz fakat HidrateMe akıllı şişe, her yere götürmek isteyebileceğiniz güzel bir görüntüye sahip. İçtiğiniz su miktarını takip ediyor ve daha fazla içmeniz için sizi parlayarak uyarıyor.

HidrateMe şişe, Kickstarter’da 39 dolara satılıyor ve buzul beyazı, bambu yeşili, camgöbeği, kristal pembesi ve cam kayası siyahı renkler seçenekleriyle alıcılarını bekliyor. HidrateMe’nin akıllı telefon uygulaması ise 2015 kışında kullanılabilir olacak. Şişeler de o dönemde alıcılara teslim edilmeye başlanacak.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler