Ikea Büyük Pijama Partisi

Masajlar,manikürler yapıldı, yastık savaşları düzenlendi, ünlü kişiler masallar okudu,sevdiklerine sokularak filmler izlendi ve arada sıcak çikolatalardan yudumlar alındı.
Tüketici deneyimi yaşatmak ve bunun yayılımı sağlamak için İkea, uyku uzmanı Prof. Adrian Willams’ın da katkılarıyla kocaman bir pijama partisi hazırladı…Aslında 90’ların ilk yarısındaki yenilenmemiş yatılı okul yatakhanelerini andırsa da temiz çarşaflar ve rahat pofidik yastıklarla ortama sevecenlik katılmış. Ve sağlanan aktivitelerle katılımcılar rahatlatılarak uykuları daha verimli hale getirilmiş. Mış ve mişler… 🙂

Durup dururken ne partisi acaba bu?

İsveçli mobilya üreticimiz, Aralık 2011 içerisinde İngiltere’deki satışlarının düşmesinin ardından üstüne üstlük,Moody’s’inde kredi derecelendirmesi düşüreceği haberi üzerine harekete geçiyor. Ikea, İngiltere’nin en büyük mobilya perakendecisi konumunda ve mobilya-ev mobilyası satışlarıyla pazar payını % 6.1 ‘den % 6.3’ e yükselmişti. Ve yıllık olarak £ 1.2bn satış sağlamakta. Gerilemeleri, fiyatları kırmalarına akla hayale gelmeyecek indirimlere ve ağır mağaza yatırım programları olmasına rağmen şaşırtıcı bir şekilde geldi. Neyse ki, sosyal medya ve iletişim kampanyaları hızır gibi yetişerek İngiliz İkea kullanıcılarını harekete geçirdi. Facebook gruplarında “I Wanna Have A Sleepover In Ikea” yaklaşık 100.000 beğeni alırken, bu hayranlardan 100 tanesi bir gecelerini İkea’da geçirme fırsatı yakaladılar.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler