@instagram.com ufukta göründü

Geçtiğimiz günlerde sizinle paylaştığımız Instagram’ın mesajlaşma üzerine yaptığı çalışmalarla ilgili iddialar @instagram.com uzantılı mail adreslerinin ortaya çıkmasıyla birlikte tekrar güçlendi.

TechCrunch’ın haberinde, bir e-ticaret sitesi çalışanı tarafından kendilerine ulaştırılan fotoğraf kaynak gösterilirken, görselde @facebook.com benzeri @instagram.com uzantısı dikkat çekiyor. Facebook’da bu uzantı bildiğiniz üzere herhangi bir e-posta adresinden attığınız iletinin kullanıcıya mesaj olarak ulaşmasını sağlıyor.

Instagram-E-Posta

Öncesinde çıkan iddiaları destekleyen yeni haber, Instagram’ın beklediğimizden de önce mesajlaşma özelliğini devreye sokabileceğini gösteriyor. Facebook ve Instagram tarafından konu hakkında açıklama yapılmazken, özellikle 2014 yılında mesajlaşma uygulamalarının trend olacağının öngörülmesi ve Facebook Snapchat satın alması haberlerinden sonra bu yenilik aslında beklenmedik bir durum değil.

Fotoğraf temalı sosyal ağların en büyüğü Instagram’ın nasıl bir mesajlaşma sistemi kullanacağı, alanı dışındaki bir özellikte kullanıcılarına nasıl yenilikler sunacağı, rakipleriyle olan rekabetinde bu özelliğin Instagram’a neler katacağı tam bir merak konusu. 2013’ün sonuna yaklaştığımız şu günlerde bu soruların cevabını almak için ise sanırız biraz daha beklememiz gerekiyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler