Instagram, müzik alanına yoğunlaşıyor

Instagram’ın resmi hesabının kayda değer anlık görüntüleri ve fotoğrafları sosyal ağında uzun bir süredir ön plana çıkardığını biliyoruz. Şimdi ise, yeni filtrelerle geliştirilen uygulama müzik dünyasından kareleri günlük olarak kullanıcıların karşısına çıkaracak. @music kanalı ile yazılımın arka planında çalışan kişiler, müzik fotoğrafçılarının, albüm kapağı hazırlayan tasarımcıların, enstrüman yapımcılarının, yıldız müzisyenlerin, yeni yeteneklerin ve hayranların fotoğraflarına dikkat çekecek. Kullanıcılar Instagram’da zaman zaman müzik derslerinden 15 saniyelik kesitler bile izleyebilecek.

instagram

Müzisyenler, Instagram kullanıcı kitlesinin büyük bir kısmını oluşturuyor ve hayranlarıyla güncel bilgiler paylaşarak bağlantı kuruyor. BuzFeed’in raporuna göre Instagram’ın yüzde 25’ini müzisyenlerden oluşuyor bu da 300 milyon hesap anlamına geliyor.

Müzik, Snapchat gibi diğer sosyal ağlarda da yaygın bir konu. Snapchat, müziği içerik oyunları oluşturmak için kullanıyor. Twitter da 2013 yılında müzik için Billboard’la birlikte işbirliğine gitmişti.

Instagram’da kullanıcıların yaygın olarak yemek fotoğrafları paylaştığını biliyoruz. Instagram belki gelecekte yemek merkezli bir kanal da oluşturmayı uygun görebilir.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler