Instagram’a Çoklu Hesap Desteği Geldi

Aylardır süren test aşamasının sonunda Instagram bugün çoklu hesap desteği veren son güncellemesini duyurdu. Instagram, artık kullanıcıların ve markaların beş ayrı hesabı birbirine bağlamasına izin veriyor.

iOS ve Android Instagram sürümü 7.15 ile kullanılabilecek bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar profil ayarlarından farklı hesapları birbirine bağlayabilecek. Bir hesaptan diğerine geçebilmek ise çok kolay olacak. Farklı bir kullanıcı adı ve takma isime tıklandığında bir başka hesaba geçilebilecek. Güncellenen 7.15 sürümünde bazı yeni görsel ipuçları da yer alıyor. Bu ipuçları sayesinde kullanıcılar hangi hesabı kullandıklarını karıştırmayacak.

instagram-multiple-accounts-update-00

Buna ek olarak güncellenen Instagram uygulaması, birbirine bağlanan tüm hesaplar için anlık bildirim özelliğini de destekliyor.

Kullanıcılar seçtikleri bir hesaptan ya da tüm hesaplardan tek bir hareketle kolayca çıkış yapabilecekler.

Instagram çoklu hesap oyununa biraz geç girmiş olabilir ancak bu değişiklik, hedef kitlesine ulaşmak için bu platformu kullanan marka ve kişiler için oldukça yararlı olacaktır.

Yeni özellikler, bugün yayınlanan Instagram sürümünde kullanılabilir halde sizleri bekliyor. Bu yüzden henüz güncellemediyseniz uygulamayı bir an önce güncellemenizi tavsiye ediyoruz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler