Instagram’a ‘’Highlights’’ özelliği geldi

Instagram

Twitter ve Facebook’tan aşina olduğumuz ‘’Highlights’’ özelliği artık Instagram’da. Peki Instagram bu özelliği kullanıcılarına nasıl sunacak?

Instagram’ın fotoğraflı sosyal akış uygulaması düzenli değildi ve kullanıcılar, hem görmek istedikleri kişilerin fotoğraflarını ilk sırada görmemekten hem de yorucu ve bitmek bilmeyen fotoğraf karmaşasından kurtulabilmek için belki de Instagram’ı kullanmaktan vazgeçebiliyorlardı.  Bu sorunun önüne geçmek isteyen Instagram, ‘’Highlights’’ özelliğini duyurdu. Highlights, Instagram kullanıcılarına onlar için en önemli fotoğrafları bir araya getirmek için email gönderecek. Highlights her ne kadar daha fazla email almak anlamına gelse de bu sayede kullanıcılar daha önceleri fotoğraf akışında gözden kaçırdıkları daha önemli fotoğraflardan haberdar olacak.

instagram 1

Bildiğiniz gibi Twitter ‘’Sen Buralarda Yokken’’ ile kullanıcıları için önemli olabilecek tweet’leri onlara gösteriyor ve Highlights benzeri bir özellik sunuyor. Aylık 300 milyon aktif kullanıcısı olan Instagram, bu özellikle hem kendini kullanıcılara hatırlatacak hem de kullanıcıların gözünden kaçan fotoğrafları onlara düzenli bir şekilde göstererek karmaşanın önüne geçecek. Highlights, daha fazla email’in yanı sıra daha fazla reklam anlamına da gelecek. Ancak kullanıcıları görsel denizinin içinde kaybolmaktan kurtarıp onlara zaman kazandıracak.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler