Instagram’a sohbet özelliği mi geliyor?

Fotoğraf ve sosyal ağ denilince akla gelen ilk isimlerden biri olmayı başaran Instagram, yeni yıl öncesindeki son güncellemesi ile kullanıcılarına büyük bir sürpriz yapabilir.

150 milyondan fazla üyesi ve günde 50 milyonun üzerinde fotoğraf paylaşımıyla herkesin gözdesi olan sosyal ağ, Facebook’un bünyesine katıldıktan sonra büyüme ivmesini artırmış ve geçtiğimiz günlerde Windows Phone arenasına da katılarak popüler platformların hepsine destek vermeye başlamıştı. Şimdi dolaşan dedikodular ise Instagram’ın uygulamaya sohbet özelliği ekleyerek kullanıcıların kendi aralarında özel olarak mesajlaşmasını sağlamak. Şimdilik söylenti olarak dolaşan gelişme hakkında Instagram’dan bir açıklama gelmiş değil.

facebook-instagram2

Facebook’un Snapchat’i alma girişiminin gerçekleşmemesi sonrası böyle bir dedikodunun çıkması aslında bizleri pek fazla şaşırtmadı. Kullanıcıların kendi aralarında fotoğraflarla sohbet etmesini sağlayan uygulamaya karşı yapılmış bir misilleme olması ya da “bak biz böyle bir şey yapıyoruz, gel sat bize şunu” denilerek Snapchat’e gözdağı verilmesi de olasılıklar arasında. Kullanıcıların 3. parti yazılımlarla zaten yapabildiği Instagram sohbeti, resmi olarak geldiğindeyse kullanıcıların tepkileri nasıl olacak, bekleyip göreceğiz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler