Instagram’a Twitter Benzeri Takip Özelliği Ekleniyor

Instagram’da sizi takip edeni takip edenlerden misiniz?

Eğer Twitter’da biri sizi takip etmeye başladıysa uyarıyla bunun bildirildiğini biliyoruz. Arama yaptığınızda bir isimle karşılaştığınızda ya da birinin profiline göz attığınızda sizi bu kişi tarafından takip edildiğinizi bildiriyor. Peki, bu özellik sizce de çok kullanışlı değil mi?

twitter

Görünüşe göre Instagram da bu özelliği oldukça kullanışlı bulmuş ve sosyal medya platformu yeni bir arama özelliğini test ediyor. Bu özellik sayesinde sizi takip eden kullanıcıları görebiliyor ve tanıdığınız kişileri görebiliyorsunuz.

Yeni arama özelliği, çok fazla takipçisi olan ve ünlü isimlerin yer aldığı onaylı Instagram kullanıcılarını vurguluyor. Bu yeni özellik şüphesiz, Instagram kullanan pazarlamacıların diğer insanları markaya yönelten, onları etkileyen ve ‘’etkileyiciler’’ olarak tabir edilen kişileri bulması açısından önemli hale gelecektir.

instagram-search

Test aşamasındaki bu yeni özellik Instagram için çok büyük bir değişikliği kapsamasa da kullanıcıların birbiriyle daha rahat bağlantı kurabilmesine, bazı kişilerin takip ettiği kişileri kolayca takip edebilmesine fırsat verecek. Bunun yanı sıra yeni özelliğin, markalar ve pazarlamacılara pozitif yönde bir katkı sağlayacağı kesin çünkü bu kullanışlı eklenti sayesinde etki yaratan profilleri daha kolay tespit edebilecekler.

instagram-follow1

Şu aşamada tüm Instagram kullanıcılarının göremeyeceği özellik, henüz seçilmiş kullanıcılar arasında test ediliyor. Ancak bu özellik, bir süre sonra tüm Instagram kullanıcılarının hizmetine girecek.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler