Instagram’da görülen ürünler artık satın alınabilecek | Keep

Eğer sıkı bir Instagram kullanıcısı iseniz, siz de mutlaka çok hoşunuza giden, sahip olmak isteyeceğiniz takı ya da tekstil ürünleri ile karşılaşıyorsunuzdur. Ama muhtemelen sadece fotoğrafı beğeniyor, bir arkadaşınıza gösteriyor ya da en iyi ihtimalle o ürünün bir benzerini bulmak için fotoğrafı referans olarak kullanıp çarşı pazar dolanıyorsunuz. Orijinal ürünü almak isteseniz de ürünün kaynağını ve nereden satın alabileceğinizi de bulamıyorsunuz. İşte bu sorun artık “Keep” ile ortadan kalkıyor.

keep

Bir e-ticaret girişimi olan Keep, “As seen on Instagram” özelliği ile Instagram’da gördüğünüz ürünlere ulaşmanıza aracılık ediyor. Keep CEO’su Scott Kurnit, VentureBeat’e verdiği röportajda bu girişimi “Bizim işimiz Instagram’da görülen son moda ve cool ürünlere ulaşıp, kullanıcıların bunu sosyal ağın dışında görüp satın almalarını sağlamak.” sözleriyle açıklıyor. Girişimin amacı ise online olarak gerçekleştirilen bu keşif ve paylaşım trafiğini satın alma faaliyetine dönüştürmek.

Sitede şu anda Jessica Alba’nın paylaştığı mücevherlerden Olivia Palermo’nun paylaştığı güneş gözlüklerine kadar birçok ünlü kişi ve hesap tarafından paylaşılan fotoğrafların bulunduğu 300 binin üzerinde üründen oluşan bir katalog bulunuyor. Katalogda bulunan ürünleri “Favourite” ile favorilerinize ekleyebiliyor, “Keep” ile takibe alabiliyor ve satışa çıktıklarında mesajla bilgilendirilebiliyorsunuz.

Keep-Instagram-ecommerce

Online alışverişin toplam alışveriş içerisindeki oranı gittikçe büyürken karşımıza her geçen gün bu ve bunun gibi girişimler çıkıyor. Tüm bu inovatif girişimlerle ilgili kesin bir şey varsa o da artık sunulan seçeneklerle çok daha geniş yelpazeli bir alışveriş dünyamız var. Fakat dikkat edin, dolabınız dolarken, cüzdanınız incelmesin.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler