Instagram’la Ödeme Yapmak

Dışarda yemek yenildiğinde, gidilen yerlerde gelen yemeğin fotoğrafını çekip instagrama koymak artık adet oldu. Ama zaten yapılan bu durumun size bedava yemek fırsatı sunması bir ilk. İngiltere Londra’da bir FMCG firması, hesapları yemek fotoğraflarının instagram üzerinden paylaşılmasıyla ödetiyor.

birdseye3

Bu çalışmanın arkasında bir dondurulmuş gıda markası olan Birds Eye var. Firma Londra’da kendisine ait 3 ayrı pop up restoran açıyor. “The Picture House” adınının verildiği pop up şubelerin olağan restoranlardan farkıysa burada gelen hesabın kredi kartı ya da nakitle yapılmayışı. Yenilen yemeğin fotoğrafının çekilerek instagram üzerinden #BirdsEyeInspirations hashtagiyle paylaşılmasıyla hesap ödenmiş oluyor.

birdseye

Firmanın uyguladığı bu fikirle instagram üzerinden yürüttüğü en iyi yemek fotoğrafı yarışması ve başka bir çalışma olan “Food Of Life” kampayası da desteklenmiş. Webstagram verilerine göre kampanya hashtagi ile şimdiden 90 milyon fotoğraf paylaşımı yapılmış. Bu fikirle Birds Eye firması instagramdan yapılan yemek fotoğrafı paylaşımını kendi reklamında kullanmanın başarılı bir yolunu bulmuş diyebiliriz.

birdseye2

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler