Intel’in yeni global yarışması “Make It Wearable”

intel-yarisma2

Teknoloji artık her yerde… Kimi zaman kolunuza taktığınız bir bileklikte, kimi zaman üzerine giydiğiniz bir elbisede, kimi zaman da kullandığınız bir kâsede. Düne kadar hayal olan giyilebilir teknoloji, hayatımıza hızlı bir giriş yaptı. Intel’in yeni global yarışması “Make It Wearable”, size hem hayallerinizi gerçeğe çevirme, hem de 500 bin dolarlık büyük ödülü kazanma şansını veriyor.

Teknolojide modayla inovasyonu başarıyla birleştiren Intel, yeni yarışması ‘Make It Wearable’ ile yeni fikirlere ilham veriyor. Giyilebilir teknolojiler alanında yenilikçiliği teşvik etmek ve bu alanda yeni deneyimler yaratılmasına destek olmak için başlatılan yarışma hayallerin gerçeğe dönüşmesine imkân sağlayacak…

intel-yarisma

San Francisco’ya seyahat

İki aşamalı yarışmanın ilk ayağında “hayal et” diyen Intel, fütürist hayal ve fikirleri ödüllendirmeyi amaçlıyor. Dünyayı anlamlı bir biçimde geliştirebilecek her türlü fikrin kabul edildiği ve birbirinden bağımsız 5 turda gerçekleşecek ‘Vizyoner Kategori’de her turun birincisi, 5 bin dolar para ödülünün yanında fikirlerinin online olarak yayınlanması, Make It Wearable ödül töreni gala gecesine davetiye ve San Francisco’ya 2 kişilik seyahat paketinin de sahibi olacak.

intel-yarisma2

Büyük ödül 500 bin dolar

Yarışmanın 2. aşaması olan ‘Geliştirme Kategorisi’nde de proje sahiplerinin faydalı kullanım, estetik, pil ömrü, güvenlik ve gizlilik gibi alanları dikkate alarak; moda, sağlıklı yaşam, eğitim, çevre, güvenlik ve sosyal yaşam kategorilerinde giyilebilen, takılabilen ya da herhangi bir cihaza ya da aksesuara gömülebilen sensör ya da giyilebilir cihazlar geliştirmeleri bekleniyor.

Bu aşamanın şampiyonunu ise program boyunca mentorluk ve yönlendirme desteği, iş, tasarım ve teknik geliştirme desteği, yoğun eğitim süreciyle birlikte 500 bin dolar büyük ödülün de sahibi olacak. Ayrıca ilk 10 proje sahibi de 50’şer bin dolar kazanacak.

“Make It Wearable Yarışması” ile herkesi giyilebilir teknolojiler için fikir ve proje üretmeye davet eden Intel, teknoloji ve tasarımı birleştiren hayallerinizi gerçeğe dönüştürecek.

Ayrıntılı bilgi için www.makeit.intel.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler