İşletmeler İçin 5 Sosyal Medya Yönetim Platformu

Sosyal medya ile tanışalı çok uzun zaman olmasa bile hayatımızda büyük ve önemli bir yer edindi. Özellikle işletmeler için. Çünkü müşterilerine ulaşabilmek için en hızlı ve en etkili yol. Birçoğunun, birçok sosyal platformda ve belki de birden fazla hesabı mevcut. Bu konuda işler öyle bir boyuta geldi ki, gerek sosyal, gerekse profesyonel amaçla, sosyal medya hesaplarını yönetmek bile, başlı başına bir uğraş, bir sorun haline geldi. Bu durumun çözümü için neyse ki günümüzde birçok sosyal medya yönetim platformu oluşturuldu. Bizde bu platformlardan hayatımıza yeni girenleri inceledik.

Post Planner

post-planner

Günde sadece 10 dakikanızı ayırmanız yeterli. Post Planner, kesinlikle Facebook ile kullanım için tasarlanmış.

Post Planner, şirket içeriğinize göre trend içerikleri, viral görüntü ve videoları, linkleri size gösteriyor. Mesajlarınızı ve iletilirinizi hazırlayıp zaman planlaması yapmanızı sağlıyor ve zamanlamanıza göre paylaşımınıza olanak sağlıyor. Hedeflediğiniz kitleyi belirlemenizde size yardımcı oluyor ve onlara uygun paylaşımlarda bulunmanızı sağlıyor. Ayrıca gönderilerinizi yine hedeflenen kitle ile ilgili listelerde ve Facebook sayfalarında paylaşmanıza olanak sağlıyor. Üstelik sizin tüm işlemlerinizi göz önünde bulundurarak gerçek zamanlı analizlerde de bulunuyor.

Aylık 29$’dan başlıyor ve ücretsiz deneme sürümü mevcut.

 

Rignite

rignite

Küçük işletmeler için oldukça ideal ve pek çok sosyal medya platformunu kapsayan,  pazarlama aktivitelerinizi anlamaya ve hesaplamaya yarayan yeni bir mecra.

Facebook, Twitter, Google Plus, LinkedIn, Instagram, YouTube gibi hesaplarınızı yönetebiliyorsunuz. Sentiment, trending topic ve her sosyal medya hesabınız için analiz ve raporlamalar yapıyor. Kontrol panelinden tanıtım kampanyaları düzenleyebiliyor ve yönetebiliyorsunuz. Takım işbirliği özelliği size çalışma arkadaşlarınızla daha iyi iletişim kurma şansını veriyor; içerik kütüphanesi ve tartışma forumları gibi.

Aylık 19$’dan başlıyor.

 

Oktopost

oktopost

Oktopost özellikle B2B ortamlar için dizayn edilmiştir. Sosyal medyada paylaşılan içeriğin sonuçlarını izlemek için mükemmel bir platformdur. LinkedIn, Facebook, Twitter ve Google Plus üzerinden içerik dağıtımını yönetmenin yanı sıra marka farkındalığı yaratabiliyor ve düşünce liderliği oluşturmaya fayda sağlıyor. Popüler sosyal medya platformlarına gönderi yapabiliyor ve bu gönderilerinizde custom URL kullanarak izleyebiliyorsunuz.

Aylık 9$’dan başlıyor.

 

Crowdbooster

crowdbooster

Analiz özelliğinin yanında oldukça başarılı bir sosyal medya yönetim uygulaması olan Crowdbooster ile içeriklerinizin daha fazla insana ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz. Platform ayrıca istatistikler, tavsiyeler, zamanlama ve takipçi profili analizleriyle en iyi zamanlama teklifleride sunuyor. Facebook ve Twitter ile sınırlı olsada, listedeki diğer platformlara göre daha başarılı bir hizmet sunuyor.

Aylık 9$’dan başlıyor.

 

Everypost

everypost

Everypost, mobil tabanlı benzersiz bir sosyal medya yönetim uygulamasıdır. IOS ve Android sürümleri mevcuttur. Birden fazla sosyal platformda multimedya içerik paylaşımı sağlıyor.

Sosyal kanal gönderilerinizi özelliştirebiliyorsunuz ve mesajlarınızı zamanlayabiliyorsunuz. Everypost’un desteklediği sosyal mecralar; Facebook, Twitter, Google Plus, LinkedIn, Pinterest, Tumblr ve bunların yanı sıra Dropbox ve mailleriniz.

Aylık 9,99$’dan başlıyor.

 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler