İşletmeniz neden Twitter’da yer almalı?

“Twitter ve Facebook artık hayatımızın vazgeçilmez parçaları.” cümlesine ne kadar maruz kaldığımızın farkındasınızdır herhalde. İletişim, iş, özel hayat vb. gibi hayatımızın özünü oluşturan her alanda sağlam temelli yer etmiş bu iki sosyal ağ, artık rutin alışkanlıklarımızı, günlük yaşantımızı yapılandırmaya başladı. Bir restorana gittiğinizde yan masada “Geçen gün Facebook’a bir fotoğraf koydum, yirmi dakikada 100 like aldı.” gibi cümlelerin geçtiği dialoglar artık yadırganmaz hale geldi. Bunun yanında sosyal ağdan doğan aşkları ve yitip giden ilişkileri de bir kenara atmamak gerekir. Hayatımıza böyle etkileri varken, özellikle herkese açık, public bir mecra olan Twitter’ı bilinçli şekilde kullanarak işletmenizi ve işlerinizi geniş alana yayabileceğinizi fark etmemişseniz, hala zamanınız olduğunu hatırlatmak isteriz. İşte size neden Twitter’da olmanız gerektiği ile ilgili 6 adet sebep:

tweet önce

1.Diğer herkes bunu yapıyor

Markette çalışan adam, mimarlık okuyan bir öğrenci, ayakkabı satıcısı ve daha sayısız türden insan ve büyüklü küçüklü binlerce firma Twitter’da yer alıyor. Tüm bu kitle sizin de tüketici kitleniz içinde bulunabilir.

2.Piyasayı Twitter’ın gözünden görün

Twitter belki de sizinle aynı sosyal görüşü paylaşan, yapısal olarak benzerlik taşıyan ve beraber iş birliği gerçekleştirebileceğiniz onlarca firma bulunan tek kaynak. Sıradan bir iş kolu web sitesi değil, hem bireysel hem de kurumsal kullanım açısından fikir ve fikirdaş bulacağınız sonsuz bir derya.

3.Twitter mesaj vermek için hızlı bir yoldur

Mevcut müşterileriniz ve yeni oluşacak kitleniz açısından, bir kampanya, tanıtım, özel bir anlaşma ya da bir haberi anında duyurabilirsiniz. Her ne kadar medya satın alma faaliyetleri gerçekleştirilse de, firmaların kendi ağızlarından direkt olarak bir şeyler duyurmaları ve paylaşmaları tüketici açısından daha samimi bir algı yaratmaktadır.

tweet sonra

4.Twitter firmanızı konumlandırmış olduğunuz iş kolu veya endüstri ile ilgili konularda her zaman üst seviyelerde olmanıza yardımcı olur

Sektörünüzle ilgili en son gelişmeleri artık medya takip merkezlerinden önce Twitter üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Sıkı ve bilinçli bir Twitter kullanıcısı iseniz, takip etmeniz gereken yerleri bilir ve iş geliştirme faaliyetlerinizi ona göre planlayabilirsiniz.

5.Twitter firmanıza rafine bir duruş kazandırır

Twitter kullanarak markanız hakkında söylenen yalan yanlış bilgilerin önüne geçebilirsiniz. Piyasadaki duruşunuzu, kurum kültürünüzü, iş yapış şeklinizi ve hatta çalışan profilinizi bile Twitter üzerinden anlatabilirsiniz. Takipçilerinizin ve olası müşterilerinizin sizin hakkınızda sizin istediğiniz şekilde bilgilenmesini sağlayabilirsiniz.

tweet son

6.Twitter’da yer almalısınız, çünkü Twitter müşterilerinizle en iyi etkileşim sağlama araçlarından biridir

Twitter’da yer alarak müşteri ve tüketicilerinizle iletişime geçtiniz, onları takip ettiniz ve sizi takip etmelerini sağladınız. Bunun sonrasında geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak “@” ve “#” kullanıp firma ve kişilerle etkileşime geçebilirsiniz. Aynı şekilde onların da sizinle iletişime geçmelerini sağlayıp, onlara sorular sorarak, sorularına cevaplar vererek kolektif bir iş modeli oluşturabilirsiniz. Bu sistem hem sizinle hem de bulunduğunuz iş koluyla ilgili pozitif etkiler yaratacak, piyasadaki algınızı olumlu etkileyecektir.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler