LinkedIn şifreniz sanata dönüştü

Geçtiğimiz yıl LinkedIn’in maruz kaldığı saldırı sonrası büyük oranda hesabın hacklenmesi sosyal medyada büyük olay yaratmıştı. İnternet tarihindeki en büyük güvenlik ihlallerinden biri sayılan bu olay sonrasında milyonlarca kullanıcı adı ve şifre, web kanallarında dolanır olmuştu. LinkedIn’in korkunç kabuslar gördüğü, kullanıcıların LinkedIn’i yerde yere vurduğu bu dönemde, kavramsal sanatçı Aram Bartholl bir sanat gördü.

forgot-your-password-10-800

“Forgot Your Password” isimli çalışma, Haziran 2012’de LinkedIn’den sızan 4,7 milyon kişiye ait bilgilerden oluşan 8 ciltlik bir kitap serisi. Son olarak sanatçı Bartholl’un vatanı Almanya’ya uğrayan ve Avrupa turnesinde olan sergiyi ziyaret edenler, kitapları dikkatle inceliyor ve kitaplarda kendi bilgilerini bulmaya çalışıyorlar. Kitaplarda yer alan tüm bilgiler LinkedIn kullanıcılarının hesap isimlerine göre alfabetik olarak sıralanmış.

forgot-your-password-11

Bu kitaplara ek olarak Bartholl bir de “Private Password” olarak addettiği ve 10 bin özel kullanıcı adı ve şifreden oluşan bir çalışma daha sergiliyor.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler