MINI’nin yeni modeliyle sosyal medyada tanışın | #askthenewmini

Son zamanlarda markalar sosyal medya kampanyalarında “Gerçek zamanlı pazarlama” yöntemini sıkça kullanıyor. Bu, kullanıcıyı markayla o an etkileşime geçirme amacı taşıyan başarılı bir taktik. Bunun son örneğini “Old Spice”ın twitter üzerinden yürüttüğü bir kampanyayla görmüştük. Şimdi de MINI markası yeni modelinin tanıtımı için bu yöntemi kullanıyor ve kullanıcıların sorularını cevaplandırıyor: “#askthenewmini”

MINI sosyal medya mecralarından cevaplandırılmak üzere kullanıcıları yeni MINI modeli hakkında merak ettikleri soruları sormaya yönlendiriyor. Kullanıcılar Facebook, Google +, Twitter ve Instagram hesaplarıyla markaya hashtag üzerinden soru yöneltebiliyorlar. Her hafta seçtiği 1 soruyu cevaplandıran MINI, seçilen soruları yaratıcı fikir ve başarılı bir prodüksiyonla 15 saniyelik videolarla yanıtlıyor.

mini

Firmanın blog’unda yer alan bilgilere göre bu başarılı kampanya için videolar Munih’te bulunan 3 bin metrekarelik bir uçak hangarında çekiliyor. Soruların seçilmesi ve videonun hazırlanmasıysa 10 kişilik yaratıcı ekiple birlikte 1 hafta gibi bir zaman alıyor.
Kampanyanın başlatılarak devam ettirildiği süreç 2 ay ama gelen yoğun ilgi ve talebe bakacak olursak şimdiye kadar 31 adet soru cevaplandıran marka, yeni gelen soruları da cevaplamaya devam edecek gibi.
Biz en yaratıcı bulduğumuz videoları aşağıda seyrinize sunduk. Hepsini görmek isterseniz sitesinden erişebilir ya da yeni modele dair merak ettiklerinizi siz de sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla sorabilirsiniz.

“What’s the best trick The New MINI can do?” (Yeni MINI’nin yapabileceği en iyi numara nedir?)

 “Can The New MINI take a selfie?” (Yeni MINI selfie çekebilir mi?)

“Fancy a cup of tea?” (Bir fincan çay?) 

“Can you drive upside down?” (Baş aşağı sürebilir misin?)

“Can I have you for a birthday gift?” (Doğum günü hediyesi olarak sana sahip olabilir miyim?) 

“Do you wanna marry me?” (Benimle evlenir misin?)

“Do you have a super power?” (Süper güçlerin var mı?)

“Is The New MINI ready for Hollywood?” (Yeni MINI Hollywood için hazır mı?)

“Will you mesmerize me?” (Beni hipnoz edebilir misin?) 

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler