Nurçin Özer "Hayata Gülümseyen Karalamalarım "

Ekip arkadaşım: “Zeki bir kızçeee.. 🙂 Html – Css dersleri veriyor… Süper bir şey, ufacık bir kız ve ders anlatıyor, html css kodlaması… Adresi aşağıda, bir bakar mısın? ” dediğinde heyecanlandım.

Adres üzerine bir tık… Afacan anlatım ve içten yazılarının bulunduğu blogu karşımda.

Tereddüt etmedim diyemem…Abisi ya da ablası… Veya aile büyüklerinden birinin yaptıklarını yansıtmak üzere düzenlenmiş “reklam ” olma ihtimali bile düşündüm.

ÇÜNKÜ….

Kendisi küçük, ilgisi BÜYÜK..!!

13 yaşında, Web tasarım ve programlamaya meraklı. O kadar kendimizi şartlandırmışız ki “Yok canım, olamaz. Bu yaşta olmaz. Yalandır..! ” diyerek tepki verebiliriz. Çevremizde ortaokul, lise ya da üniversite mezunları, onun ilgi alanları ile uğraşınca Nurçin’in varlığını göremiyoruz. Çok doğal… Kalıplarımız dışındakileri algılayana kadar geçen sürede, ki Nurçin de bunlardan biri, onlar kendilerini geliştirmeye devam etmekte.

Kitap kurdu olduğu belli. Bir o kadar da sosyal. Akıcı ve güzel üslubu sayesinde rahat okunan yazıları var. Bilgisayar konusunda, kendisi : “Orta düzeyde html ve css biliyorum ayrıca orta düzeyde photoshop ve fireworks kullanıyorum. Elimden geldiğince de WordPress Seo konularında herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Umarım ileri ki zamanlarda Php, MysQl, jQuery, Javascript, jSon dillerini de öğrenebilirim ” diyor.

Ailesi, çalışmalarına destek konusunda şüpheli yaklaşsa da sanıyorum ki, zaman içerisinde onlar da kızlarının yeteneklerini fark etmişlerdir.

Blogundan günlük yaşantısı, diziler ve filmler, öyküler, hayalleri, kodlar, grafikler, tasarımlar, SEO vb. bir çok konu hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Kendisi hakkında izni olmadan görsel eklemek istemedim. Ama, paylaşmış olduğu video ile aklında soru işareti kalanlara çok güzel yanıt vermekte.

Umuyorum önümüzdeki yıllarda, blogundan başarıları hakkında güzel haberler okuyacağız 🙂

Nurcinozer.com

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler