Oturum Açmayan Kullanıcılar Twitter’ın Hedefinde

Twitter, dün iki yeni güncelleme duyurdu. Bunlardan biri, şirketin daha önceden pek fazla önemsemediği oturumu kapalı Twitter kullanıcılara yönelikti.

Güncellenen ana sayfasını geçtiğimiz gün görücüye çıkaran Twitter, platforma giriş yapmayan birçok farklı ülkeden kullanıcının önemli mesajları, fotoğraf ve videoları kolaylıkla görüntülemesini sağlayacak. Şimdiye kadar bu özellikten yalnızca Amerikan ve Japon kullanıcılar yararlanabiliyordu. Mobil cihazlarda daha iyi bir kapalı oturum deneyimi sunacak olan yeni özellik 23 ülkede kullanılabilecek.

Twitter’ın önceki, potansiyel kullanıcıları neden bu hizmeti kullanmaları gerektiği hakkında bilgilendirmeyen ve soru işaretleri içerisinde bırakan ana sayfalarına kıyasla güncellenen ana sayfası, yeni kullanıcılar için daha davetkâr bir hale geldi.

twitter-new-homepage1

Kullanıcı tabanını genişletmekte sıkıntı yaşayan Twitter’ın bu duruma bir çözüm bulması gerekiyordu. Diğer yandan ise sosyal medya platformu, servisi hesap ya da oturum açarak kullanan ve ziyaret eden kullanıcılardan daha fazlasına sahip olduğunun bilincindeydi.

Twitter’ın geçmişte yapmış olduğu bir açıklamaya göre 500 milyondan fazla kullanıcı, oturum açmadan ya da kaydolmadan yalnızca tweet okumak için platformu ziyaret ediyor.

Yeni güncelleme, kullanıcıların platforma yalnızca daha iyi bir göz atmasına fırsat vermeyecek bu sayede Promoted Tweet’ler (Tanıtım Tweet’leri) de hesap açmamış kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek. Ayrıca Twitter, oturum açmamış kullanıcılara profil sayfalarını gösterebilmenin farklı yollarını düşünmeye devam edecek.

twitter1

Twitter, revizyondan geçirdiği ana sayfasını kullanıcılarla geçen yıl buluşturmuştu. Kullanıcılar, yenilenen ana sayfada spor, haber, eğlence, teknoloji ve daha pek çok farklı konuda aramalar yapabiliyordu. O günden bu güne Twitter ana sayfası çeşitli değişimler geçirdi ve ‘’Moments’’ (Anlar) ve ‘’Featured’’ (Öne çıkarılan) içerikler ile editoryal bir bakış açısı yansıtmaya başladı.

Bu güncellemelerin asıl amacı, Twitter’ı sosyal medya bağımlısı olmayan kullanıcılar için çekici hale getirmek ve çekirdek kullanıcı grubu oluşturmak.

Yeni ana sayfa güncellemesi 23 ülkede kullanılabilecek ve kullanıcıların yeni özellikleri görüntülemek için Twitter.com adresini mobil cihazlarından ziyaret etmeleri gerekecek.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler