Paper uygulaması Facebook’u farklı bir noktaya taşıyor

Facebook’un sahip olduğu özelliklerini farklı uygulamalar adı altında çıkartarak mobil kullanıcılara daha fazla ulaşmak istediğini ve bunun için çalışmalar yaptığını biliyorduk. Facebook Messenger, Facebook Page uygulaması ile elde edilen başarılardan sonra sosyal ağın, mobil kullanıcıları hedefleyen haber uygulaması hazırlığı içerisinde olduğu da duyulmuştu. Dün resmi blogundan yaptığı açıklamayla da yeni uygulamasını duyuruna Facebook,  Paper uygulamasının Pazartesi’nden itibaren iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir olacağını belirtti.

facebook evenmag ekran

Mobil cihazlarda kullanılacak Paper uygulaması haberleri daha kolay ulaşmanızı sağlayan bir araç olarak dikkat çekiyor. Flipboard uygulamasına rakip olacak uygulama, içinde barındırdığı 19 farklı konunun yanı sıra Facebook haber akışını da kendi içinde gösterecek. Daha fazla ve daha kolay haber okuma stratejisi üzerine odaklanan Paper uygulaması çok basit kullanılacak şekilde tasarlanmış.

Paper: tek dokunuş çok bilgi

Fotoğrafları tek bir dokunuşta büyütebiliyor, resimleri telefonu oynatarak sağa sola kaydırabiliyor, videoları aynı Facebook’da olduğu gibi gösterebiliyor ve yayıncılar dışında kullanıcılar da kendi yazılarını Paper aracılığı ile paylaşabiliyor.

facebook paper evenmag fotoğraf

Uygulamanın gelişim süreci 9 aylık bir zaman dilimini kapsarken Paper’ın nasıl bir ilgiyle karşılaşacağını söylemek için biraz erken. Facebook’un mobil uygulamalara gösterdiği ilginin bir parçası olan Paper bakalım sosyal ağın istediği ilgiyi kullanıcılarda uyandırabilecek mi?

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler