Periscope uygulaması nihayet Android’de!

Twitter’ın canlı video uygulaması Periscope, iOS’un ardından artık Android’de kullanılabilir durumda.

Bu yılın başında iOS’a çıkarılan Periscope uygulaması, Twitter’ın Android uygulamaları geliştiricisi Sara Haider tarafından Android’e yani Google’ın mobil işletim sistemine uyarlandı. Uygulamanın Android sürümü, iOS’daki tüm fonksiyonlara sahip ve yeni ‘’return to broadcast feature’’ (canlı yayın özelliğine dön) özelliğini barındırıyor. Bu özellikle birlikte cihazınızda başka bir işlem gerçekleştirdikten sonra Periscope’da izlediğiniz canlı yayına geri dönebileceksiniz.

periscope-android1

Periscope’un rakibi Meerkat ise Periscope’u Android’de bu yılın başlarında yayınladığı özel beta sürümünün ardından Mayıs ayında yayınladığı açık beta sürümü ile geride bıraktı. Bu yüzden Meerkat, yazılım anlamında ilk hamleyi yapmanın avantajını taşıyor. Periscope’un Android sürümündeki uygulamasının bazı özellikler iOS’dan uyarlandığı için tam olarak işlediğinden emin olması gerekiyor.

Android işletim sistemi kullanıcılarının Periscope’u akıllı cihazlarına yüklemek ve canlı video yayınlarını izleyebilmek için KitKat 4.4 ya da daha sonraki sürümlere sahip olmaları gerekiyor. Periscope’u hemen yüklemek ve kullanmaya başlamak için Google Play Store’a buradan girebilirsiniz.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler