Pinterest değişim için gücünü Apple’la birleştirdi

Pinterest

Pinterest, yalnızca hayalinizdeki tatili panolarına pinlemenizi istemiyor o tatile gidebilmenizi istiyor. Ve bunun için farklı şirketlerle bir araya gelmeyi planlıyor.

Pinterest’in kurucusu Even Sharp ‘’İnsanlar genelde Pinterest’i çeşitli görsel ve bilgilerin biriktirildiği bir internet albümü olarak tanımlıyor. Günün sonunda burada paylaşılan linkler ve bir mekânlar var’’ diyor.

sharp-al-def

Pinterest, bu linkleri ve mekânları yüklemelere ve seyahatlere dönüştürmek istiyor. Kendisine bu planı nasıl gerçekleştirecekleri sorulduğundaysa firmanın son dönemde Apple’la yaptığı ortaklık örneğini gösteriyor.

Ve Sharp, artık Pinterest’te bir uygulama ile karşılaşırsanız bunu cihazlarınıza indirebileceksiniz. Bu örnek şablondan yola çıkarak Pinterest’e ne gibi uyarlamalar yapacağımız konusunda fikir edinebilirsiniz’’ diyor.

pinterest-app-pins

Apple’ın yalnızca bir başlangıç olduğunu belirten Sharp, sitenin yaratıcılığın önündeki sınırları kaldıracağını ve çeşitli sektörlerin bu işaretlenen ilgi alanlarıyla bağlantıya geçip harekete geçeceğini düşünüyor. Şu an çok çeşitli alanlarda 50 milyar pinin bulunduğu sitede müzisyenlerin MP3’lerini indirebilmek için butonlar bulunacak ya da el sanatlarıyla ilgilenenler için aradıkları yaratıcı malzemeleri bulmak kolaylaşacak.

Yalnız, Pinterest’in bu planlar için kaynak bulması önemli zira yatırımcılar 11 milyar dolar değeri olan firmaya 350 milyon dolar kesinti uyguladılar.

Mindset Institute ve Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğiyle Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sosyal Medya Eğitimi

İlgini çekebilecek içerikler